“Mbante një flamur të Ukrainës me vete”, i moshuari sulmohet nga një grup të rinjsh

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një burrë rreth të tetëdhjetave ka humbur jetën në Britaninë e Madhe pasi u sulmua me thikë nga një grup të rinjsh. Ngjarja, sipas raportimeve të mediave në vend, ka ndodhur në Cayton Road, Greenford, pak pas orës 16:00 BST të martën.

I moshuari, i cili lëvizte me anë të një karroce elektrike, mori ndihmën e parë nga mjekët por humbi jetën në vendngjarje.

Ky është hetimi i gjashtë për vrasje që nis në Londër në katër ditët e fundit. Ndërkohë, fqinjët e tij kanë thënë për mediat, se i moshuari mbante gjithnjë një flamur të Ukrainës me vete.

Po ashtu, thuhet se ai ndihmonte refugjatët ukrainas që janë larguar nga vendi i tyre për t’i shpëtuar luftës, duke i strehuar. Nuk dihen ende arsyet që çuan të rinjtë që të sulmonin të moshuarin.

Të fundit

Leipzig triumfon ndaj Frankfurt dhe fiton Kupën e Gjermanisë në vitin e dytë radhazi

Leizpigu për të dytin vit radhazi fitues i Kupës së Gjermanisë. Klubi gjerman në pronësi të markës së famshme...

Basha: U tërhoqa se nuk doja luftë, PD do të bëjë ndryshimin me mbështetjen e SHBA

Ish-kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me të rinjtë në Lezhë, ku është shprehur se tërheqja e tij nga politika, u bë...

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

Është rritur numri i të plagosurve nga aksidenti i rëndë i regjistruar mbrëmjen e sotme në Rrugën e Kombit në zonën e Rrëshenit ku...

Rrëzohet te Mali i Robit, humb jetën turistja polake

Një shtetase polake 83-vjeçare në afërsi të një hoteli në Kavajë është rrezuar aksidentalisht në trotuar dhe për pasojë ka humbur jetën. Pas rrëzimit në...

Tjetër “divorc” tek Los Blancos, Hazard do të largohet nga klubi në fundin e këtij sezoni

Në një ditë me lamtumirë “yjesh”, surpriza vjen nga Spanja: Eden Hazard largohet nga Reali i Madridit. Marco Asensio ishte i pari, më pas...

Lajme të tjera

Web TV