test

Conte shpreh agresivitet: Do të luajmë me katër sulmues

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Tottenham Hotspur ka bërë njërën nga goditjet më të mëdha këtë verë në Premier League, duke nënshkruar me brazilianin Richarlison nga Everton.

Sulmuesi brazilian refuzoi Chelsean për t’iu bashkuar Antonio Contes, edhe pse konkurrenca në repartin ofensivë te Spurs është shumë e madhe.

Për brazilianin ka folur edhe trajneri italian Antonio Conte, që e ka vlerësuar jashtëzakonisht shumë atë. Conte ka thënë se është shumë i kënaqur me brazilianin dhe se në të ardhmen do të ketë ndeshje ku do të luaj edhe me katër sulmues.

“Richarlison është një futbollist të cilin e pëlqej shumë. Një afrim shumë i mirë për ne, ai stërvitet me tru dhe në fushë nuk pushon, bën lojë të ‘pistë’ dhe na shton përqendrimin si skuadër”.

“Po punojmë shumë në aspektin taktik, ndeshje ka plot dhe në shumë raste ne do të luajmë me katër sulmues”.

“Ne duhet të përpiqemi të përmirësohemi, sepse për mua të luaj me katër sulmues mund të bëhet një opsion i mirë gjatë lojës, por dhe për të filluar disa ndeshje me katër përpara”, u shpreh trajneri italian.

Ndeshjen e tretë në Premier league Spurs e zhvillojnë në shtëpi përballë Wolverhampton Wanderers në ditën e sotme.

Të fundit

Zgjedhjet në universitete/ Qëndresa Qytetare: U evidentuan raste të fotografimt të votës

Qëndresa Qytetare ka reaguar lidhur zgjedhjet në 12 universitete publike në të gjithë vendin të cilat u zhvilluan për...

Kylian Mbappe nuk do të startojë në sfidën ndaj Holandës, francezi vijon rikuperimin

Kylian Mbappé nuk do të startojë sonte, në orën 21:00, në ndeshjen që do të zhvillohet mes Francës dhe Holandës në Kampionatin Evropian. Sulmuesi...

A do të vijë me një parti të re në zgjedhjet e 2025-ës?/ Ja si përgjigjet Lulzim Basha

Pasi humbi vulën e PD-së, në një intervistë televizive Lulzim Basha thotë se grupimi që ai përfaqëson nuk e ka vendosur ende nëse do...

Çfarë kuptimi ka shprehja “kolona e pestë”?

Shprehja "kolona e pestë" u krijua nga frankoisti Emilio Mola për të treguar një organizatë ushtarake klandestine që favorizon një pushtim nga armiku. Kuptimi origjinal...

Reporteri shqiptar bëhet bujë në gazetat e huaja, parashikoi autogolin e Calafiorit

Calafiori dhe parashikimi absurd i gazetarit shqiptar në Spanjë-Itali: "Si ia dolën?" Profecia e pabesueshme e gazetarit për ndeshjen mes Azzurrit dhe “La Rojas”,...

Lajme të tjera

Web TV