“Më fal që nuk e munda dot kancerin”/ Fotoja e dy vëllezërve përlot botën!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Interneti është mënyra më e lehtë për tu argëtuar e informuar, por nuk mund t’i shmangemi dot as lajmeve që na prekin zemrën të gjithëve.

Së fundmi, fotoja e dy vëllezërve, ka përlotur një botë të tërë, dhe jo pa arsye.

Në foto shihet një djalë 15-vjeçar, i cili vuan nga kanceri, teksa ngushëllon vëllain e tij që qante pasi i tregoi se do të vdiste së shpejti.

Siç shkruan Daily Mail, adoleshenti, i quajtur Ian, u diagnostikua me osteosarkoma, një lloj kanceri i kockave, në vitin 2019. Pasi iu nënshtrua një operacioni dhe për muaj të tërë bëri kimioterapim familja e tij u gëzua kur mori vesh se kanceri ishte larguar. Por gëzimi nuk zgjati për shumë kohë, pasi në vitin 2021 ata zbuluan se sëmundja ishte rikthyer. Jo vetëm kaq, ishte përhapur në të gjithë trupin e tij.

Ianit dhe familjes së tij i është thënë se nuk mund të bëjnë asgjë tjetër. Kur Ian ndau lajmin e tmerrshëm me vëllain e tij më të vogël, Peter, mosha e të cilit nuk dihet, ai shpërtheu në lot.

Por Ian, duke treguar guxim e ngushëlloi dhe i kërkoi falje që nuk mundi dot kancerin. Një foto mallëngjyese e dy fëmijëve u postua në Facebook nga një burrë nga Oregon, i quajtur Banjemin Elliott, lidhja e të cilit me Ian dhe Peter nuk dihet.

“Pa folur, kjo foto përcjell një mesazh më të fortë se sa fjalët”, ka shkruar Benjamin në mbishkrim.

Mesazhet më të forta për jetën, vijnë edhe kështu, nga thjesht një foto…

 


Të fundit

Mister në rrugën Berat-Lushnjë, shoferi dhe pasagjeri zhduken pas aksidentit të rëndë

Një makinë tip Mercedez Benz është përplasur mbrëmjen e së shtunës me trafikandarësen në rrugën nacionale Berat- Lushnjë, në...

VOA: Berisha nuk heq dorë nga protesta e 6 dhjetorit, del në shesh pa lejen e Policisë

Në Tiranë, Partia Demokratike, ajo pjesë që drejtohet nga ish-kryeministri Sali Berisha, bëri të ditur se nuk do të ndryshojë planet për të zhvilluar...

Bora Zemani merr buqetën më të veçantë dhe më të pazakontë nga ndjekësit e saj!

ora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen” e...

VIDEO/ Argjentina mposht Meksikën dhe merr tre pikët e para, Messi shënon një super gol

Argjentina siguron suksesin e parë në Kupën e Botës, Katar 2022, por përfaqësuesja “Albiceleste” i falet përsëri kapitenit dhe njeriut lider, Lionel Messi-t. 7 herë...

Eksperimenti i të ftohtit, BBC: Çfarë i ndodh trupit në një shtëpi pa ngrohje!

Deri këtë vit temperatura mesatare që duhej mbajtur në shtëpitë dimërore në disa pjesë te Europës, ishte 20 gradë, me luhatje maksimale në dy...

Lajme të tjera

Web TV