test

Erik Ten Hag tashmë nuk e ndalon dot: Nuk mund të them se Ronaldo do të qendrojë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Manchester United ka marrë fitoren e dytë rresht ne kampionatin anglez, Premier League.

Djajtë e Kuq triumfuan në udhëtim te Southampton me rezultat minimal 0-1, duke shkuar në kuotën e gjashtë pikëve pas katër ndeshjeve.

Trajneri i Djajve, Erik Ten Hag ka thënë se në dy ndeshjet e para skuadrës së tij i mungonte karakteri.

“Një skuadër duhet të adaptohet dhe të gjejë një mënyrë si të fitojë ndeshjet. Këtë bëmë më së miri ndaj Southampton. Në këtë aspekt vuajtëm në dy ndeshjet e para, veçanërisht në atë ndaj Brentford”.

“Kur një ekip nuk jep 100% në fushë dhe nuk ka karakter apo shpirt gare, atëherë është e kotë të flasim për filozofi apo taktika. Në fillim duhet të jetë shpirti i skuadrës dhe përkushtimi në 100%”, u shpreh Ten Hag.

Tutje trajneri holandez foli edhe për të ardhmen e yllit portugez Cristiano Ronaldos, duke e lënë të hapur mundësinë që ai të largohet nga Old Traford.

“Nuk mund të them se Ronaldo do të qëndrojë, ne do të jemi të vëmendshëm në afatin kalimtar deri në sekondat e fundit të saj. Nëse do të kemi mundësi të firmosim me ndonjë lojtar, atëherë do të godasim”, përfundoi Ten Hag.

Të fundit

Shqipëria 2-2 me Kroacinë, Meta: Grup shumë i fortë, mund ta mbyllim me fitore

Presidenti i PL-së, Ilir Meta, u shpreh se Shqipëria e nisi me një humbje, sot doli barazim dhe ku...

Shqipëria befason Dalicin, trajneri i Kroacisë: Nuk e prisja kaq të vështirë

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic doli në konferencë pas barazimit 2-2 me Shqipërinë në Europian. “Ky është një turne në të cilin është e rëndësishme...

Takimi i parë i eurodeputetëve në Greqi, pjesë edhe Fredi Beleri, zbardhen detajet

Në takimin e parë të eurodeputetëve të partisë së Mitsotakis, ka marrë pjesë nëpërmjet nëpermjet nje video-konference dhe kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi...

Këngëtari shqiptar jep lajmin e bukur, bëhet baba për herë të parë

Këngëtari i njohur Ermal Meta është bërë baba për herë të parë. Lajmin e bukur e ka dhënë vetë Ermali përmes një postimi në...

Bimët mjekësore, eksporte të sigurta drejt tregjeve elitare të BE-së

Bimët medicinale dhe aromatike janë një pjesë e rëndësishme e ekonomisë në Malësinë e Madhe, duke punësuar qindra burra dhe gra në mbjelljen, grumbullimin...

Lajme të tjera

Web TV