test

Ironia e fatit! Vila luksoze e presidentit Zelensky, iu jepet me qira… rusëve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky po lufton me forcat ukrainase, me sa duket në shumë fronte.

mediat italiane prej ditësh është përhapur një lajm që, në qoftë se verifikohet, do të përbënte një paradoks ose të paktën një autogol te pavullnetshëm për imazhin e tij.

Familja Zelensky prej vitesh kanë në pronësi një vilë në Itali, në një nga zonat turistik e më luksoze të Italisë, Forte Dei Marmi.

Vila e blerë rreth 4 milionë euro, pothuajse e pabanuar prej kohësh, jepet me qira. Shifrat në pikun e verës shkojnë edhe në 50-70 mijë euro në muaj.

Mirëpo, sipas mediave italiane, qiraxhinjtë e pasur të vilës së familjes Zelensky me shumë mundësi janë rusë.

Dëshmitë janë të shumta, nga komshinjtë që kanë dëgjuar njerëz që flasin rusisht deri tek selfie i një gruaje pikërisht te vila, me shkrimin ironik, “Si ka mundësi? Një banore ruse në shtëpinë e presidentit ukrainas?

Material i mjaftueshëm për të vënë në siklet presidentin ukrainas, që pak javë më parë ftonte autoritetet italianë të mos i jepnin viza turistëve rusë, ndërkohë që rusë t’i kanë hyrë në shtëpinë e tij private.

Të fundit

Media italiane ‘SiViaggia’: Udhëtim në kryeqytetin modern shqiptar, Tiranë

Udhëtim në kryeqytetin shqiptar. Zbuloni se cilët janë muajt më të mirë për të vizituar Tiranën dhe për të...

Shanset 50-50 për Itali-Shqipëri, modeli statistikor i parashikon 58%-42%

Nga Eduard Zaloshnja Nga një model simulacionesh statistikore që kam ndërtuar qysh në dhjetor për “Panorama Sport” (dhe që e kam përditësuar deri ditët e...

Dorëheqja e Ceno Klosit/ Elidjana Çela drejtoreshë e përgjithshme e Tatimeve përkohësisht

Elidjana Çelaj është emëruar përkohësisht drejtoreshë e përgjithshme e Tatimeve, pas lirimit nga detyra të ish-drejtorit të përgjithshëm Ceno Klosi. Në urdhrin e Ministrit të...

Grafite në muret e ambasadave hungareze e sllovake, mesazhe nga gjenocidi në Srebrenicë

Grafite me numrin 8.372 - që është numri zyrtar i viktimave të gjenocidit në Srebrenicë më 1995 - u vendosën  dje (14 qershor) në...

Sheshi ‘Skënderbej’ i zënë për Evropianin/ Ja ku do falen nesër besimtarët myslimanë

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka njoftuar besimtarët myslimanë se falja e Kurban Bajramit do të jetë në datën 16 qershor, ditën e diele, në...

Lajme të tjera

Web TV