Princi Harry shfaqet i shkatërruar në funeralin e Mbretëreshës, Meghan në krah të tij

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Duka dhe Dukesha e Sussex u ribashkuan me pjesën tjetër të familjes mbretërore britanike në funeralin e Mbretëreshës Elizabeth. Mediat ndërkombëtare janë fokusuar në Westminster Abbey ku në këto momente po bëhet funerali i monarkes.

Princi Harry dhe Meghan u shfaqën në kapelën e St George së bashku me Princin dhe Princeshën e Uellsit. Dukesha e Sussex ishte e veshur me të zeza dhe mbante dorën e bashkëshortit të saj, i cili ishte i shkatërruar nga humbja e gjyshes.

Ishin, natyrisht, Mbreti Charles III, bashkëshortja, Camilla, Princi dhe Princesha e Uellsit, Princesha Anne dhe Sir Tim Laurence, Dukat dhe Kontesha e Wessex.

Mbretëresha Elizabeth u përshëndet gjithashtu nga Princesha Beatrice dhe Princesha Eugenie së bashku me bashkëshortët e tyre, Edoardo Mapelli Mozzi dhe Jack Brooksbank.

Princi Harry pak ditë më parë në faqen e internetit Archewell foli për humbjen e gjyshes së tij të dashur, Mbretëreshës Elizabeth, duke u shprehur ndër të tjera: “Duke festuar jetën e gjyshes sime dhe duke vajtuar humbjen e saj, të gjithë kujtojmë se ajo ishte një fener për ne për sa i përket përkushtimit të saj ndaj detyrës. Ajo vlerësohej dhe respektohej globalisht”.

 


Të fundit

11 muaj plot lumturi dhe një bebe rrugës, Einxhel Shkira ndan fotot e ëmbla me Dagz

Einxhel Shkira dhe Dj Dagz po jetojnë dashurinë e tyre që nisi brenda shtëpisë së famshme të “Big Brother...

6 Dhjetori/ Vangjeli: E përfytyroj doktorin me sytë te telefoni dhe veshin te dera

Analisti Lorenc Vangjeli tha në emisionin “Log” në Abc, se protesta e thirrur nga Sali Berisha më 6 dhjetor ditë që përkon me Samitin...

Botuesit rusë frikë nga censura: Do kthehemi në epokën e librave sovjetikë

Ligjet e reja anti-LGBT dhe ato kundër të ashtuquajturve “agjentë të huaj” e kanë lënë artin në Rusi të pambrojtur nga censura. Shitësit besojnë se...

VIDEO/ Kameruni shokon Brazilin dhe duke marrë tre pikët e para në Botëror

Kameruni ka arritur të mposhtë Brazilin me rezultat 1-0 në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve, por kjo nuk i mjaftoi për të...

Fitore e çmendur!/ Zvicra e Shaqirit dhe Xhakës i jep një “shuplakë” Serbisë

Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka në fazën e 1/8-ave, ndërsa Serbia në shtëpi. Zvicra triumfoi 3-2 në ndeshje ne fundit në grup përballë përfaqësueses serbe,...

Lajme të tjera

Web TV