Gledis Nano u shkarkua se dinte diçka për Martinajn? Rama: Donte një shkundje dhe kaq!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka folur për shkarkimin e ish-Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Gledis Nano për të cilin tha se nuk ka arritur disa objektiva.

Në një intervistë për emisionin “Opinion”, kreu i qeverisë u pyet nëse një arsye e shkarkimit ishte se Gledis Nano po hetonte lidhjet e politikës me krimin. Rama e konsideroi këtë çështje si një legjendë urbane.

Pyetje: Pse u largua Gledis Nano?

Rama: Pse duhet të jetë kaq e rëndësishme të largohej Gledis Nano? Ai ma ka konfirmuar mua dorëheqjen.

Pyetje: Për çfarë arsye?

Rama: I është kërkuar dorëheqja sepse situata e fundit ishte problematike dhe kërkonte adresimin e saj me ndryshim në drejtimin e Policisë së Shtetit.

Pyetje: Thuhet se ka pasur informacion për Ervis Martinajn, ka bërë takim me ish-efektivin e operacionales, Jeton Lami.

Rama: Është legjendë urbane.

Pyetje: Nano ka raportuar në ambasasdat e huaja.

Rama: Janë të gjitha legjenda urbane. Di vetëm të them se ka kryer detyrën, ka bërë aq sa ka ditur dhe aq sa ka mundur. Nuk i është vënë në dyshim përpjekja. Befas ne nisëm të shohim simptoma problematikash me të cilat Policia e Shtetit është ndarë me kohë, nga shfaqja e parcelave të kanabisit, rryshfetet e policëve në rrugë. Vrasjet pa përgjigje të kohës së fundit. Të gjitha këto kërkonin një shkundje dhe kaq.


Të fundit

“Enigmë në mbrojtje”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

Kampionatet rikthehen këtë fundjavë dhe shumica prej ekipeve do të kenë mungesa të rëndësishme. Ndeshjet e Nations League sollën...

Uragani Ian ‘pushton’ Floridën, 2 milionë qytetarë pa energji elektrike!

Uragani Ian la një shteg shkatërrimi në Floridën jugperëndimore, duke bllokuar njerëz në shtëpitë e përmbytura, dëmtuar çatinë e një njësie të kujdesit intensiv...

Kosova si Zvicra, propozon që njerëzit të lahen dyshe për të kursyer

Zëdhënësi i KEDS-it në Kosovë, Viktor Buzhala, ka dhënë propozimin e tij për të kursyer energjinë elektrike në kohë krize. Ai thotë se për të...

Meta në ditëlindjen e ish-presidentit Nishani: Do ta kujtojmë gjithmonë

Sot është ditëlindja e ish-presidentit Bujar Nishani, i cili u nda nga jeta pak muaj më parë pas komplikacioneve që i solli COVID-19. Ka qenë...

Rama sot takim me ambasadorët, ja çfarë do të diskutojnë

Kryeministri Edi Rama do të takohet sot me ambasadorët e huaj në vendin tonë. Mësohet se në fokus të bisedës do të jetë projektligji...

Lajme të tjera

Web TV