Nations League/Sfida me Izraelin, Broja: Nuk ndiej presion, kam luajtur futboll që 3 vjeç

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shqipëria do të luajë në transfertë përballë Izraelit, sfidë e vlefshme për Nations League. Në konferencën për shtyp, sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Armando Broja, u shpreh se skuadra do të japë maksimumin dhe do të hyjë në fushë vetëm për tre pikët.

“Mendimi im se këto dy ndeshje janë të rëndësishme dhe duhet fitorja dhe tre pikët në të dyja ndeshjet.

Trajneri e bën ekipin edhe në stërvitje po bëjmë disa skema për të fituar ndeshjen. Vetëm fitoren kemi në mendje dhe shpresojmë t’i marrim tre pikët. Më e rëndësishmja është fitorja. Se di të shohim. Atë e bën trajneri. Nëse më fut do të jap maksimumin dhe shpresoj me tre pikë.

Për mua nuk ka shumë presion, sepse po luaj futboll. Kam luajtur futboll që 3 vjeç. Nuk kam emocione. Luaj për qejf, për fitore dhe për të ndihmuar ekipin. Nuk ka fare presion.

Gjithmonë jam në formë. Bëj stërvitje çdo ditë. E dimë që është më e vështirë të hysh te ekipi i Çelsit se sa të luash te Sauthemptoni. Bëj stërvitje për çdo ditë edhe këtu në Shqipëri. Fizikisht jam mirë”, u shpreh Broja.


Të fundit

“Enigmë në mbrojtje”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

Kampionatet rikthehen këtë fundjavë dhe shumica prej ekipeve do të kenë mungesa të rëndësishme. Ndeshjet e Nations League sollën...

Uragani Ian ‘pushton’ Floridën, 2 milionë qytetarë pa energji elektrike!

Uragani Ian la një shteg shkatërrimi në Floridën jugperëndimore, duke bllokuar njerëz në shtëpitë e përmbytura, dëmtuar çatinë e një njësie të kujdesit intensiv...

Kosova si Zvicra, propozon që njerëzit të lahen dyshe për të kursyer

Zëdhënësi i KEDS-it në Kosovë, Viktor Buzhala, ka dhënë propozimin e tij për të kursyer energjinë elektrike në kohë krize. Ai thotë se për të...

Meta në ditëlindjen e ish-presidentit Nishani: Do ta kujtojmë gjithmonë

Sot është ditëlindja e ish-presidentit Bujar Nishani, i cili u nda nga jeta pak muaj më parë pas komplikacioneve që i solli COVID-19. Ka qenë...

Rama sot takim me ambasadorët, ja çfarë do të diskutojnë

Kryeministri Edi Rama do të takohet sot me ambasadorët e huaj në vendin tonë. Mësohet se në fokus të bisedës do të jetë projektligji...

Lajme të tjera

Web TV