“Në këtë planet nuk kam shkelur asnjë ligj”, Meta i vendosur: Gati të shkoj në SPAK, por…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish-presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka mohuar edhe njëherë akuzat e ngritura ndaj tij.

Kryetari i Partisë Itha se është i gatshëm të shkojë në SPAK që tani, por theksoi se cdo gjë që Prokurorët do ta pyesin ai do ta bëjë publike.

Meta u shpreh i bindur se nuk ka shkelur asnjë ligj të këtij vendi, duke thënë se nuk ka asnjë shqetësim me drejtësinë dhe ai është i qetë.

“Nuk kam asnjë shqetësim unë. SPAK dhe Prokuroria të bëjnë ca të duan. Tani vete unë tek SPAK nëse me thërret. Ama ca do më pyesin unë do ta them.

Unë mbaj përgjegjësi për Ilir Metën. Në këtë planet nuk ka asnjë ligj që ka shkelur Meta. Këtë e kam pasur parim. Këtë këshilla u kam dhënë edhe bashkëpunëtorëve të mi edhe fëmijëve të mi.

U kam thënë unë jam në politikë dhe kam armiq! Nuk ju mbroj sikur të shkelni ligjin më të thjesht të këtij vendi. Nuk kam asnjë shqetësim unë. Gjithë jeta ime ka qenë beteje”, tha Meta në Top Story në Tch.

 


Të fundit

“Enigmë në mbrojtje”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

Kampionatet rikthehen këtë fundjavë dhe shumica prej ekipeve do të kenë mungesa të rëndësishme. Ndeshjet e Nations League sollën...

Uragani Ian ‘pushton’ Floridën, 2 milionë qytetarë pa energji elektrike!

Uragani Ian la një shteg shkatërrimi në Floridën jugperëndimore, duke bllokuar njerëz në shtëpitë e përmbytura, dëmtuar çatinë e një njësie të kujdesit intensiv...

Kosova si Zvicra, propozon që njerëzit të lahen dyshe për të kursyer

Zëdhënësi i KEDS-it në Kosovë, Viktor Buzhala, ka dhënë propozimin e tij për të kursyer energjinë elektrike në kohë krize. Ai thotë se për të...

Meta në ditëlindjen e ish-presidentit Nishani: Do ta kujtojmë gjithmonë

Sot është ditëlindja e ish-presidentit Bujar Nishani, i cili u nda nga jeta pak muaj më parë pas komplikacioneve që i solli COVID-19. Ka qenë...

Rama sot takim me ambasadorët, ja çfarë do të diskutojnë

Kryeministri Edi Rama do të takohet sot me ambasadorët e huaj në vendin tonë. Mësohet se në fokus të bisedës do të jetë projektligji...

Lajme të tjera

Web TV