Zgjedhjet lokale të 2023-shit, Veliaj nis fushatën: PS-ja nuk ka asnjë qindarkë ruse

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kreu i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj është shprehur disa herë se objektivi i PS-së në këto zgjedhje është që t’i fitojnë 5 bashkitë e qarkut të Tiranës, duke thënë se është i bindur që kryebashkiakët kanë bërë një punë mjaft të mirë.

Sakaq, socialistët kanë ndezur motorët për zgjedhjet lokale të 2023 më herët se opozitarët. Erion Veliaj që kërkon një mandat të tretë të krye të Bashkisë së Tiranës u kujdes të bëjë diferencën me kundërshtarin politik.

“Një parti si PS-ja, që është parti patriotike, e majtë, duhet ta ketë krenari që s’ka asnjë qindarkë ruse. PD është si një parti “kap ça të kapësh”. Është gati të flejë me mullixhiun, kundër interesit të Shqipërisë.  Kjo ndan,  edhe me ke vendosim te bëjmë aleancë.”- tha Veliaj.
Garës për pushtetin lokal pritet ti bashkohen edhe Sali Berisha dhe Ilir Meta. Veliaj i thumboi dy drejtuesit e opozitës për ankesat që ata për nivelin e jetesës e shqiptareve.
“Por, pyetja që kam unë është kjo: Si nuk ikën asnjëri nga Gjiri i Lalëzit? Keni parë njeri nga opozita të ikë nga Shqipëria? Pse nuk ikën Saliu nga Shqipëria? Saliu, në fakt, nuk ikën dot se është “non grata”, po as nga Gjiri i Lalzit nuk ikën njeri se jetohet shumë mirë aty. E keni parë Ilir Metën të ikë nga Lalzi?”– tha Veliaj.


Të fundit

Samiti i 6 dhjetorit në Tiranë/ Xhaçka: Flet për ndryshime madhore gjeopolitike të BE

“Fakti që Samiti BE-Ballkani Perëndimor do të mbahet në Tiranë, në rajonin e Ballkanit Perëndimor, flet për një sërë...

Shqipëria lë pas vendet e botës, Rama: Rritja më e madhe e turizmit nga viti 2019

Kryeministri Edi Rama ka thënë se Shqiëpria është e para për rritjen e turizmit krahasuar me vitin 2019, kur filloi pandemia e COVID-19. Rama ka...

VIDEO/ Publikoi SMS me Neymar, Fero i jep fund martesës me Arbenitën?

Neymar ka krijuar një trend viral të TikTok të cilit së fundmi i është bashkuar edhe Arbnita Ismajli. Por gjat ëkëtij trendi modelja ka...

Me parulla komuniste dhe foton e Enver Hoxhës, nostalgjikët e diktatorit kryejnë homazhe

Shqipëria feston sot ditën e Çlirimit, teksa përkujtohen dëshmorët që kanë dhënë jetën për liri. Si çdo vit, nostalgjikët ndaj diktatorit Enver Hoxha kanë marrë...

Vdes piloti legjendar grek, i mbijetuari i fundit i Luftës së Dytë Botërore

Ka humbur jetën në moshën 102-vjeçare i mbijetuari i fundit i Luftës së Dytë Botërore, Kostantinos Hatzilakos. Lajmi ka shkaktuar trishtim në komunitet. 102-vjeçari ishte një...

Lajme të tjera

Web TV