“A je këtu”/ Biden kërkon mes turmës kongresmenen që humbi jetën një muaj më parë (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidenti amerikan Joe Biden jo pak herë është vendosur në qendër të vëmendjes për momentet e çuditshme dhe të sikletshme në të cilat gjendet në fjalimet dhe daljet e tij publike.

Kështu ka ndodhur edhe gjatë një fjalimi që ai po mbante gjatë Konferencës së Shtëpisë së Bardhë për Urinë, Ushqyerjen dhe Shëndetin në Uashington. Teksa po fliste, Biden i kërkoi turmës të nxirrnin në skenë kongresmenen Jackie Walorski, teksa në fakt kjo e fundit ka ndërruar jetë një muaj më parë, pas një aksidenti.

“Jackie, a je këtu? Ku është Jackie?” pyeti presidenti.

“Ajo nuk qenka këtu”, përfundoi ai, ndërsa turma e shikonte e habitur.

Shtëpia e Bardhë kishte planifikuar gjithashtu të luante një video homazh për të, por duket se për shkak të këtij incidenti planet ndryshuan dhe videoja nuk u shfaq.

Walorski ishte ndër katër personat e vrarë në një aksident automobilist, më 3 gusht 2022 teksa po kthehej nga një ceremoni inaugurimi në Claypool, Indiana.


Të fundit

FIFA hap hetime ndaj Serbisë për ndeshjen me Zvicrën, nuk ka procedurë për Granit Xhakën

FIFA ka hapur hetimet ndaj Serbisë pas ndeshjes me Zvicrën të premten mbrëma ku serbët u mposhtën me rezultatin...

Samiti i Tiranës/ Vuçiç e konfirmon ardhjen në Shqipëri: gjëra shumë të mira na presin

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiç po udhëton drejt Tiranës për të marrë pjesë në Samitin e nesërm BE-Ballkani Perëndimor. “Rrugës për në Tiranë do të...

Tymi i zi mbulon gjithçka, Ukraina nën sulmin e raketave ruse

Ukraina është aktualisht nën një sulm të vazhdueshëm me raketa të llojeve të ndryshme nga Rusia. Ashtu siç u paralajmërua më herët, një numër i...

SHBA/ Udhëheqësi i sektit fetar u martua me mbi 20 gra, në listë edhe e bija

Një udhëheqës kulti në SHBA është martuar me më shumë se 20 gra, shumica prej tyre nën moshën 15 vjeç, duke përfshirë madje dhe...

Protesta/ Meta: Nesër të gjithë bashkë në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka përshëndetur procesin e primareve të Berishës, ndërsa u bën thirrje qytetarëve të mblidhen në protestë. Meta...

Lajme të tjera

Web TV