Dakordësi me Berishën? Meta e ‘vulos’: Opozita me kandidatë të përbashkët në zgjedhje!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta e bëri fakt të kryer se në zgjedhjet lokale të 2023-it, PL dhe Partia Demokratike do të dalin me një kandidat të përbashkët. Gjatë konferencës së sotme me gazetarët, Meta u pyet se nëse propozimi që bëri një ditë më parë do të shkojë deri në fund dhe e bëri fakt të kryer. Ai tha se për të, mes fjalëve ‘duhet të’ dhe ‘do të’ nuk ka ndonjë ndryshim, duke lënë të kuptohet se mund të ketë ndonjë dakortësi me kryetarin e Partisë Demokratike, Sali Berisha.

PyetjaJu dje në konferencë deklaruat se opozita duhet të dalë bashkë në zgjedhje, ishte një ftesë për Berishën për t’u bashkuar apo ekziston një koalicion?

Për mua nuk ekziston asnjë dallim mes duhet të dalë dhe do të dalë, është njësoj’– deklaroi shkurt Meta.

Ditën e djeshme, Meta i bëri ftesëkryedemokratit Sali Berisha për bashkëpunim në zgjedhje. Kreu i Partisë së Lirisë, kërkoi që Partia e Lirisë dhe Partia Demokratike të dalë me një kandidat të përbashkët në zgjedhje. Nga ana e kryetarit të Partisë Demokratike, nuk ka pasur ende asnjë reagim për propozimin e bërë nga Meta.

 


Të fundit

Goditja ndaj Berishës/ Rama:Dënon pa asnjë ekuivak aktin e pajustifikueshëm

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dënon pa asnjë ekuivok aktin e pajustifikueshëm e të patolerueshëm të dhunës mbi organizatorin...

Berisha ‘i bindur’ për agresorin: Është agjent i policisë, e di nga burimet e mia!

Sali Berisha ka dalë sot në një konferencë për shtyp ku po jep versionin e tij për incidentin që i ndodhi gjatë protestës ku...

Sulmi ndaj Berishës/ Topalli: Një nga momentet më të errëta në historinë e pluralizmit

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka dënuar sulmin me grusht ndaj Sali Berishës gjatë protestës së zhvilluar sot nga opozita. Me anë të një postimi në Facebook,...

Spanja kërkon të kapërcejë Marokun, publikohen formacionet zyrtare të skuadrave

Spanja do të përballet me Marokun në 1/8 e Kupës së Botës. Ndeshja fillon në orën 16:00 dhe luhet në stadiumin “Education City Stadium”. La Roja...

Mediat e huaja shkruajnë për incidentin e Berishës: Goditet me grusht lideri i opozitës

Lajmi i samitit BE-Ballkani Perëndimor ka fituar vëmendje mediatike edhe nga mediat e huaja, por vëmendje mediake të madhe ka fituar edhe incidenti që...

Lajme të tjera

Web TV