Habit Sazan Guri, pas Napoleonit nxjerr dhe Al Pacinon shqiptar: Është nga Kruja!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ambientalisti Sazan Guri në një intervistë ka folur për prejardhjen e disa aktorëve me famë botërore, teksa ka habitur pasi disa i ka bërë shqiptarë.

Në një intervistë për “Good Morning Albanians” për Euronews Albania, ai tha se aktori amerikan Al Pacino është nga Kruja, ndërsa aktori Robert De Niro është arbëresh.

“Al Pacino për shembull është shqiptar nga Kruja. Robert De Niro është arbëresh, e ka thënë vetë në një intervistë televizive në Sanremo, po nuk e përkthyen ata. Ai e tha me gojë. Unë e dëgjova vetë. Baza arbareshë tha ai” u shpreh Sazan Guri.

Kujtojmë që, para pak ditësh ai tha që edhe Napoleon Bonaparti ishte shqiptar, mbiemri i tij ishte Kolgjeri dhe familja e tij ishte larguar në vitin 1308 nga Shqipëria.


Të fundit

Moti i keq bën namin, përmbyten rrugë, shtëpi e qendra tregtare, situatat më problematike

Moti i keq ka goditur sërish vendin fqinj, Italinë. Situata më problematike paraqitet në ishullin e Siçilisë, ku për shkak...

“Me bilbilin e këngës tonë popullore”, Meta pozon i buzëqeshur krah Bujar Qamilit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka publikuar një foto ku shfaqet me këngëtarin e muzikës qytetare popullore, Bujar Qamilin. Meta, teksa sot shfaqet...

Daily Mail shkrim për Ismet Shehun: U fut kontrabandë në Angli dhe gatoi për Mbretëreshën

Emigrant në Angli dhe kthehet në atdhe për të investuar dhe qëndruar me familjen, kështu fillon historia e kuzhinierit tashmë të njohur Ismet Shehu,...

Rikthehet në skenë pas arrestimit, mesazhi i Elsa Lilës për ndjekësit para festivalit

Elsa Lila do të rikthehet në Shqipëri për të marrë pjesë në ‘Festivalin e 61-të të Këngës’ në ‘Radio Televizionin Publik Shqiptar’ pas bujës...

Inteligjenca amerikane: Luftimet në Ukrainë do të ngadalësohen në muajt e dimrit

Luftimet në Ukrainë janë ngadalësuar dhe kjo ka të ngjarë të vazhdojë në muajt e ardhshëm të dimrit, besojnë agjencitë e inteligjencës amerikane. Megjithatë,...

Lajme të tjera

Web TV