VIDEO/ Paraqitja zhgënjyese e Ronaldos ndaj Spanjës, pjesëmarrja në Katar në “pikëpyetje”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kjo mund të përshkruhet si periudha më e keqe në karrierën e Ronaldos, për sa i përket formës në fushë.

Pesë herë fituesi i Topit të Artë po i afrohet ditëlindjes së tij të 38-të, por aktualisht ai ndodhet në një krizë të vërtetë sa i përket karrierë.

Ronaldo po vuan tashmë jo vetëm te Manchester United, ku ka humbur rolin e titullarit, por edhe te përfaqësuesja e Portugalisë dhe këtë e shfaqi qartësisht në ndeshjen ndaj Spanjës.

Tani vendi i tij në ekipin e Portugalisë për Kupën e Botës Katar 2022 po vihet në pikëpyetje, edhe pse së fundmi sulmuesi tha se dëshiron të luajë edhe në Euro 2024.

Mediat portugeze e kanë “kryqëzuar” lojtarin e Manchester United, ndërsa një ndër titujt kryesor të kësaj të mërkure ishte: “Më pak Ronaldo, më shumë Portugali”.

Ndërkohë në një Highlights të performëncës së tij në ndeshjen ndaj Spanjës që u mbyll me rezultatin 0-1, Ronaldo nuk ka bërë gjë tjetër veçse ka zhgënjyer.

Të fundit

Mister në rrugën Berat-Lushnjë, shoferi dhe pasagjeri zhduken pas aksidentit të rëndë

Një makinë tip Mercedez Benz është përplasur mbrëmjen e së shtunës me trafikandarësen në rrugën nacionale Berat- Lushnjë, në...

VOA: Berisha nuk heq dorë nga protesta e 6 dhjetorit, del në shesh pa lejen e Policisë

Në Tiranë, Partia Demokratike, ajo pjesë që drejtohet nga ish-kryeministri Sali Berisha, bëri të ditur se nuk do të ndryshojë planet për të zhvilluar...

Bora Zemani merr buqetën më të veçantë dhe më të pazakontë nga ndjekësit e saj!

ora Zemani prej më shumë se një viti tanimë ka qenë kryefjalë e mediave duke nisur që nga moderimi i programit hit “Për’Puthen” e...

VIDEO/ Argjentina mposht Meksikën dhe merr tre pikët e para, Messi shënon një super gol

Argjentina siguron suksesin e parë në Kupën e Botës, Katar 2022, por përfaqësuesja “Albiceleste” i falet përsëri kapitenit dhe njeriut lider, Lionel Messi-t. 7 herë...

Eksperimenti i të ftohtit, BBC: Çfarë i ndodh trupit në një shtëpi pa ngrohje!

Deri këtë vit temperatura mesatare që duhej mbajtur në shtëpitë dimërore në disa pjesë te Europës, ishte 20 gradë, me luhatje maksimale në dy...

Lajme të tjera

Web TV