Broja i pakënaqur nga vlerësimet në lojën FIFA 23: “Jam më i shpejtë se Sterling”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nga një bisedë me humor e për cështje loje, vjen një konfirmim i rëndësishëm. Armando Broja është lojtari më i shpejtë i Chelsea dhe konsensusin e ka dhënë Ben Chilwell.

Gjithçka lindi në debatin mbi vlerësimet e lojtarëve të dhënë nga FIFA. Organiata botërore sapo ka publikuar lojën e re elektronike FIFA 23.

Edhe lojtarët e Chelsea kanë krahasuar statistikat e tyre, por një veprim i tillë ka shkaktuar pakënaqësi te Armando Broja.

Sulmuesi i kombëtares së Shqipërisë mendon se krijuesit e lojës, kanë gabuar të dhënat e tij mbi shpejtësinë.

Në videon e publikuar nga klubi, idea ishte befasia që iu shkaktua Mason Mount, kur i dorëzuan skedën e tij në FIFA 23 me të dhëna false.

Vetëm se në fund të videos, shfaqet Broja të cilin e kanë bërë më të ngadaltë se shumë shokë të skuadrës.

“Unë jam më i shpejtë se Raheem”, ankohet Broja para shokëve të skuadrës, i ngushëlluar menjëherë nga Ben Chilwell: “Me shumë mundësi je. Me shumë mundësi je më i shpejti në skuadër. Por ata nuk të njohin ende vëlla”, konfirmoi lojtari anglez.

Broja impresionoi sezonin e kaluar i huaziar te klubi i Premier League, Southampton, duke shënuar 6 gola në 32 ndeshje. 21-vjecari u kthye te Chelsea këtë sezon dhe është aktivizuar në 6 ndeshje në të gjitha kompeticionet për Blues deri tani në këtë sezon.


Të fundit

“Mirë se vini në Shqipëri, bukë, kripë dhe…”/ Berisha mesazh europianëve për protestën

Kreu i PD, Sali Berisha ka reaguar lidhur me protestën që do të zhvillohet më 6 dhjetor. Në një postim...

VIDEO/ Argjentina mposht Australinë dhe do të përballet me Holandën në çerekfinale

Argjentina fitoi 2-1 ndaj Australisë dhe siguroi kualifikimin në çerekfinalet e Kupës së Botës, raund në të cilin do të përballet me Holandën për...

‘U burgos 3 herë për dhunë’, rrëfimi i 54-vjeçares që kërcënohet nga burri

Emisioni “Review” në Euronews Albania ka sjellë historinë e një gruaje në Kukës, ndaj së cilë është ushtruar dhunë për 30 vite nga bashkëshorti...

Vrasja e gruas shtatzënë/ Mjeku tregon nëse mund të shpëtohej foshnja

Mjeku Astrit Bimbashi deklaroi se nga ana praktike, do të ishte e pamundur që mjekët të ndërhynin pas vrasjes së gruas shtatzënë, Hamide Magashi,...

Fundi i krizës energjetike në Evropë është në horizont

Nuk ndodh shpesh që unë të jap lajme të mira, por gjykoj se këta parashikues ka të ngjarë të jenë më shumë pesimistë sesa...

Lajme të tjera

Web TV