Vëllai i Sokol Olldashit-Berishës: Të erdhi Basha në zyrë gati duke qarë, ti kërcënove…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Vëllai i të ndjerit Sokol Olldashi, Ardian Olldashi ka reaguar pas deklaratës së kreu të PD, Sali Berisha, i cili në një intervistë tha se Sokol Olldashi bëri gabim gjatë përballjes me Lulzim Bashën.

Berisha tha se për garën për kryetar partia Olldashi gaboi duke dalë me mbështetjen e strukturave, ndryshe nga Basha që doli me anëtarët.

Ardian Olldashi me anë të një reagimi në rrjetet sociale thotë se deklarata e Berishës është e pavërtetë, teksa shkruan se ka qenë vetë ish-kryeministri që sipas tij ka kërcënuar krerët e degëve të PD për mos të ndihmuar Sokol Olldashin që sipas të dhënave ishte para në këtë zgjedhje.

“Nuk është e vërtetë! Ti e di mirë që Koli fitonte me çdo formulë. Të mërkurën në darkë, pra në Datën 26.06.2013 Basha të erdhi në zyrë gati duke qarë dhe u këshillua me ty për një tërheqje të mundshme të tijën. Për ç’arsye? Për arsyen se të dhënat që vinin e jepnin Kolin në avantazh. Ti ke marrë personalisht në telefon pothuajse çdo kryetar nëpër rrethe. Natyrisht jo për t’i uruar natën e mirë, sepse në fakt ishte darkë, por për t’i kërcënuar me shprehje që më mirë mos t’i përsërisim. Ty dhe jo vetëm ty të vjen spontanisht pyetja: Nga i ditkam unë këto gjera? I di nga ata që atë darkë ishin prezent në zyrën tënde. Fatkeqsisht politika është i vetmi zanat për të cilin nuk bëhet shkollë. Rezultatet duken”, shkruan Olldashi në postimin e tij./Newsbomb.

Të fundit

“Më fal xhaxhi…”, 21-vjeçari shqiptar grabit italianin nën kërcënimin e armës

Një 21 vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi akuzohet se ka kryer një grabitje me armë në...

Kejsi surprizon Stresin: Të mbështes edhe sikur çdokënd ta kesh kundër!

Ish partnerja e Stresit, Kejsi ka reaguar për herë të parë që prej hyrjes së Stresit në Big Brother Kosova. Ajo i ka uruar...

Zbërthehet pastruesja, dëshmia: Më kërkoi t’i ruaja lekët, vjedhjen e inskenova sepse…

Zbërthehet pastruesja Rozeta Dobi, pastruesja e arrestuar për vjedhjen e parave në shtëpinë e ish-zyrtares Alda Klosi. Ka dalë në dritë dëshmia e plotë...

Zhdukja e Vis Martinaj/ “Kundërshtarët i dërguan mesazh që të vrasim në derë të shtëpisë”

Gazetarja investigative, Klodiana Lala, është shprehur se zhdukja shprehur se ende nuk ka prova të sigurta që tregojnë se Ervis Martinaj mund të jetë...

“Kam tentuar 2 herë të…”/ Rrëfimi tronditës i Ronaldo Sharkës: Vështirësitë që kalova..

Gazetari Ronaldo Sharka ka rrëfyer për “S’e luan Topi” kohën më të vështirë të tij dhe se ka tentuar dy herë që të vrasë...

Lajme të tjera

Web TV