VIDEO/ Gazetari nuk përmbahet, shpërthen në lot gjatë intervistës me Messin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një gazetar argjentinas është përlotur teksa ka rrëfyer se “ëndrra” e tij për të intervistuar Lionel Messin ishte realizuar.

Personalitetit televiziv argjentinas, Pablo Giralt, 48 vjeç, iu dha shansi të fliste këtë javë me njërin nga futbollistët më të mëdhenj të të gjitha kohërave për mediumin DirecTV Sports – dhe ai e shfrytëzoi rastin me të dyja duart.

Gjatë bisedës me Messin, i cili foli për shanset e Argjentinës në Kupën e Botës, Giralt me plot emocione shpërtheu në lot kur iu bashkua ish-sulmuesit të Barcelonës në divan.

“Kam ëndërruar ta bëj këtë gjatë gjithë jetës sime, por kurrë nuk kam menduar se do të kisha fatin që të mund t’ju shoqëroja me historinë time, me dashurinë time. Ju falënderoj me gjithë zemër”, ka thënë Giralt.

Messi u befasua qartë nga komentet. Ai u mbështet në divan dhe buzëqeshi përpara se përfundimisht ta ngushëllonte Giraltin duke i prekur dorën.

“Faleminderit shumë. Jam i emocionuar që mund të arrij njerëz të tillë. Ka shumë njerëz në Argjentinë apo në përgjithësi në botë që gjithmonë më mbështesin, më admirojnë, nga futbolli dhe nga çfarë jam unë si person. Jam mirënjohës për dashurinë që marr”, u përgjigj Messi pas disa sekondave.

Pamjet janë bërë virale në internet, me fansat që komentojnë reagimin e ‘përulur’ të Messit ndaj shpërthimit të emocioneve të gazetarit argjentinas.

Të fundit

Skemat lehtësuese të OSHE për klientët debitorë: Në prill u mbyllën 677 aktmarrëveshje

OSHE ka implementuar prej 3 prillit disa skema të reja lehtësuese me qëllim shlyerjen e detyrimeve të papaguara nga...

Presidenciale në SHBA, qëndrimi i kandidatëve për president mbi armëmbajtjen

Dy kandidatët kryesorë për president të Shteteve të Bashkuara vazhduan fushatën këtë javë. Presidenti Joe Biden vizitoi një qytet amerikan që po përballet me...

Leipzig nuk gabon në transfertën e Heidenheim dhe ruan vendin e katërt ndaj Dortmund

Leipzig nuk gaboi në transfertë ndaj Heidenheim me miqtë që triumfuan me shifrat 1-2. Leipzig hapi llogaritë e sfidës në minutën e 42 me...

Sipas stinës, këto janë lista e ushqimeve që pastrojnë enët e gjakut

Enët e gjakut luajnë një rol shumë të rëndësishëm në organizëm. Ato transportojnë ushqyesit dhe oksigjenin nga zemra drejt organeve të tjera. Në disa raste, enët...

Cili nga qytetet e Shqipërisë do të ketë rritjen më të madhe të të nxehtit deri në 2040-n

Deri në vitin 2040, Durrësi do të jetë qyteti me rritjen më të madhe të valës së të nxehtit në vendet e Ballkanit Perëndimor. Është...

Lajme të tjera

Web TV