test

“Napoli mes yjeve”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Është mbyllur nata e parë e ndeshjeve të fundit të fazës së grupeve në Champions League. Tottenham dhe Frankfurt vulosën kualifikimin duke fituar ndeshjet respektive në transfertë. Bayern Munich fitoi pa vështirësi ndaj Interit duke e mbyllur grupin me pikë të plota, nga ana tjetër Barcelona mundi Viktoria Plzen me rezultat 2-4 në një ndeshje e cila vlente vetëm për statistikë.

Ndjekim disa nga titujt kryesorë për ditën e sotme:

Hapja e La Gazzetta dello Sport ka në fokus Milanin, ku në faqen e parë duket qartë fotoja e Rafael Leaos: “Milan, na duhet një zhurmë”, kuqezinjtë janë të vetmit nga katër italianët në Ligën e Kampionëve që nuk e dinë ende fatin e tyre. Dhe tashmë kemi mbërritur në përballjen, në ndeshjen kundër Salzburgut në të cilën gjithçka duket se shkon në drejtimin e 1/16-tës për djemtë e Piolit.Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 02/11/2022

Corriere dello Sport, nga ana tjetër, fokusohet tek Azzurrit: “Napoli mes yjeve”. Liderët e Serie A mbrëmë ishin protagonist të një paraqitjeje të shkëlqyer ndaj Liverpool -it . 2-0 e arkëtuar në fund është pa dhimbje, duke qenë se gjithsesi ka ardhur raundi tjetër dhe me vendin e parë në grup.Prima Pagina Corriere dello Sport 02/11/2022

TuttoSport hapet me Juventusin dhe me fytyrën e përqendruar dhe pothuajse të trazuar të trajnerit: “Allegri: falje, zemërim, krenari”. Ndeshja e fundit e Champions League kundër PSG -së ka shije si tallje dhe një shije e hidhur është aq shumë pas një rrugëtimi evropian që nuk i ka përmbushur aspak pritshmëritë.Prima Pagina Tuttosport 02/11/2022

Mundo Deportivo hapet me titullin: “Mirupafshim me Viktorian”. Barcelona, ​​e treta në grupin e Interit dhe Bayern Munich, zbret në Europa League me një fitore që nuk mund t’i ngushëllojë Blaugranat për mënyrën se si shkoi Champions League.Prima Pagina Mundo Deportivo 02/11/2022

Lexo edhe :  Will Smith pretendon se ka parë një fantazmë: Ia mbatha nga hoteli

“Ditët më të zeza të Cholismo” është titulli i Marca. Colchoneros kanë humbur nga Porto dhe janë jashtë Evropës, duke përfunduar në vendin e katërt dhe të fundit në grup. Një dështim pa rrethana lehtësuese për Diego Simeone.Prima Pagina Marca 02/11/2022

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

Lajme të tjera

Web TV