Balliu ‘injoron’ Alibeajn/ Mbledh 30 njerëz dhe thotë mblodha kolegjin e kryetarëve!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Shefi i organizimit te Rithemelimi, Klevis Balliu ka komentuar takimin e kryetarit të Grupit Parlamentar Enkelejd Alibeaj, i cili ndodhej pasditen e sotme në Fier.

Alibeaj zhvilloi një takim me kolegjin e kryetarëve dhe kryesinë dhe deklaroi për mediet se shumë shpejt do të prezantojnë kandidaturat e tyre për 61 bashki.

I ftuar në emisionin “Log.” në Abc, me gazetarin Endri Xhafo, Balliu theksoi se agjenda politike e Alibeaj kërkon të ndryshojë mënyrën e përzgjedhjes së kandidatëve.

“Këto janë zhurma kot. Mbledh 30 njerëz aty dhe thotë mblodha kolegjin e kryetarëve. Unë ndjej keqardhje. Atje ka demokratë me intelekt të lartë, të cilët për arsye të ndryshme kanë pikëpamje ndryshe nga ne. Por agjenda politike që ka Alibeaj kërkon të shuajë mënyrën e përzgjedhjes së kandidatit. Ti mund të kërkosh gjithçka, por votën nuk mund të na i heqësh.|  

Të fundit

Tmerrohen banorët e Freskut në Tiranë, helikopteri u hedh një lëndë të paidentifikuar

Pasditen e sotme në zonën e Freskut në Tiranë, banorët e zonës janë alarmuar nga një ndodhi aspak e...

Berisha: Zhvillimi për çështjen “McGonigal”, detyroi Ramën të bënte draftin për Kosovën

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se drafti që kreu i qeverisë Edi Rama prezantoi sot për Kosovën është i hartuar në Serbi. Gjatë një interviste në...

VIDEO/ Benzema prezantohet në mënyrë spektakolare tek Al-Ittihad mes 60 mijë tifozëve

Pamjet e para të Karim Benzemas me fanellën e Al-Ittihad janë mbresëlënese. Sulmuesi francez u prezantua para tifozëve në fushë në “King Abdullah Sports...

Rubini më i madh dhe më i vlefshëm ndonjëherë shitet në ankand, ja sa kushtoi ai

Një rubin 55,22 karatësh është bërë guri më e madh dhe më i vlefshëm i këtij lloji që është shitur ndonjëherë në ankand, duke...

Analiza e VOA: Mike Pence sfidon Trump për të qenë kandidat i republikanëve

Këtë javë disa republikanë kanë shpallur kandidaturën për president në përpjekje për të penguar ish-Presidentin Donald Trump që të marrë emërimin e Partisë Republikane...

Lajme të tjera

Web TV