test

“Ai po ikën”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mbyllet edhe faza e grupeve në kompeticionet Europa League dhe Conference League. Surpriza e madhe ishte eliminimi i Lazios nga Europa duke u vendosur në vendin e tretë në grup pas humbjes ndaj Feyenoord.

Nga ana tjetër, befasues është largimi i Gerard Pique nga futbolli, i cili do të luajë ndeshjen e tij të fundit këtë të shtunë ndaj Almerias.

Ndjekim disa nga titujt kryesorë për ditën e sotme:

Gazzetta dello Sport hapet me shqetësimet e Interit për Lukakun , prania e të cilit në fushë ka qenë jashtëzakonisht e kufizuar deri tani nga dëmtimet: “Lukaku, sa më kushton mua”.Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 04/11/2022

Vetëm hyrja në fushë e talentit Zaniolo ndryshon fatin e skuadrës së Mourinhos ndaj Ludogorets dhe vlerësohet nga Corriere dello Sport: “EuroZaniolo”. Italiani u fut në pjesën e dytë dhe bëri një paraqitje fantastike duke fituar një penallti dhe duke shënuar një gol.Prima Pagina Corriere dello Sport 04/11/2022

“Juve e vërtetë në sytë e tyre” ka shkruar Tuttosport, duke u bazuar te të rinjtë, me fotot e Fagiolit dhe Mirettit në plan të parë.Prima Pagina Tuttosport 04/11/2022

Në Spanjë, titujt e gazetave të mëdha sportive monopolizohen nga lajmi i largimit të Pique nga Barcelona dhe futbolli. “Ai po ikën”, titullon Marca, për të komentuar me thjeshtësi lamtumirën e një prej figurave historike të futbollit spanjoll,Prima Pagina Marca 04/11/2022

Katalanasj Sport shkon më tej me falënderimet për një rubrikë të vërtetë të katalanasve: “Faleminderit”.Prima Pagina Sport 04/11/2022

“Sillni Barçën” është titulli I britanikes Mirror Sport. Djajtë e Kuq e mbyllën grupin në vendin e dytë dhe tani do të kenë përplasje me një nga ekipet që vijnë nga Champions League. Në Angli kërkojnë Barcelonën.Prima Pagina Mirror Sport 04/11/2022

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

Lajme të tjera

Web TV