Kombëtarja zvicerane publikon listën me lojtarët e ftuar në botërorin e Katarit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Përfaqësuesja e Zvicrës ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për Kupën e Botës.

Turneu i madh fillon më 20 nëntor të këtij muaji dhe mbaron më 18 dhjetor, derisa Helvetikët shpresojnë në arritjen sa më të lartë.

Zvicra gjendet në grupin në grupin G me Brazilin, Kamerunin dhe Serbinë, derisa ndeshjen e parë e luan ndaj kamerunasëve më 24 nëntor.

Zvicra publikoi emrat e 26 lojtarëve të ftuar, derisa ajo që bije në sy është se Andi Zeqiri sërish ka mbetur jashtë saj, gjersa është përfshirë Ardon Jashari, e padyshim nuk mungojnë as Xherdan Shaqiri e Granit Xhaka.

Lojtari me prejardhje nga Kosova ishte afër të kalonte në radhët e Dardanëve, por përfundimisht mbeti pjesë e përfaqësueses helvetike, ndërsa ëndrra e tij për Kampionatin Botëror të këtij viti ka përfunduar zyrtarisht.

Më poshtë mund ta shikoni listën e plotë të lojtarëve të ftuar nga Zvicra.

Të fundit

Rikthim me gol dhe largim mes duartokitjesh, ja nota e Brojës sipas “SofaScore”

Armando Broja u rikthye të luajë titullar pas shumë kohësh mungesë për shkak dëmtimi dhe udhëhoqi Chelsean drejt fitores...

VIDEO/ Chelsea rikthehet tek fitorja dhe mposht Fulhamin, shënon gol edhe Armando Broja

Chelsea bind në derbin e Londrës ndaj Fulham dhe rikthehet te fitorja në kampionat pas tre javëve. “Blutë” e Londrës diktuan ritmin e sfidë, ndërsa...

Po jep efekt Reforma në Drejtësi? Gjonaj: Pikë kthese për gjithë vendin

“Një gjë është e qartë unë e kam thënë dhe e kam stërthënë në fakt, por ka një gjë të qartë Partia Socialiste, mazhoranca,...

Parlamenti Evropian pritet ta miratojë një rezolutë për raportet Kosovë-Serbi

Parlamenti Evropian pritet ta miratojë një rezolutë të jashtëzakonshme për marrëdhëniet mes Kosovës dhe Serbisë më vonë këtë muaj, pas sulmit nga një grup...

DASH: S’e kemi verifikuar ende nëse ushtria serbe është tërhequr nga kufiri me Kosovën

Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit të Shteteve të Bashkuara, Matthew Miller, ka theksuar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kanë verifikuar ende tërheqjen...

Lajme të tjera

Web TV