Dortmund dorëzohet për Bellingham, ylli anglez do të largohet nga klubi në verë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Borussia Dortmund ka nisur të përgatisë largimin e “yllit” të saj Jude Bellingham drejt Realit të Madridit Mesfushori anglez, i cili përveçse nga “Los Blancos” kërkohet edhe të mëdhatë e tjera në Evropë (p.sh. Liverpooli), konsiderohet një nga “xhevahirët” e merkatos.

Dortmundi që e di se do ta ketë të vështirë ta mbajë sezonin e ardhshëm, nda po përpiqet të arriojë një marrëveshje të leverdishme me gjigantët spanjollë.

Drejtuesit verdhezi po ndjekin të njëjtat hapa si me norvegjezin Haaland, që iu bashkua City-t. Transferimi i Bellingham do të kryhet për shumën e 100 milionë eurove.

Hans-Joachim Watzke, CEO i Borussias së Dortmundit, ka zbuluar se do të zhvillojnë bisedime me mesfushorin dhe familjen e tij pas përfundimit të Kupës së Botës. “Mendoj se sapo të përfundojë Kupa e Botës do të kemi një diskutim të përgjithshëm për atë që ai dëshiron vërtet. Me të, me prindërit e tij, me të cilët kemi një marrëdhënie shumë të ngushtë. Dhe, sigurisht, me këshilltarin e tij,” tha Watzke për Bild TV.

Reali i Madridi synon ta mbyllë sa më parë rinovimin e mesfushës. Pas blerjes së Camavingas e më pas të Tchouaménit, anglezi do të ishte qershia mbi tortë për të kompletuar zëvendësimin e mesfushës legjendare të formuar nga Casemiro, Kroos dhe Modric.90min on Twitter: "Real Madrid are eyeing England and Borussia Dortmund  star Jude Bellingham as a potential replacement for Luka Modric in 2023! 👀  https://t.co/xLqDkPRNsy" / Twitter


Të fundit

Porti tregtar në Porto Romano, Rama: Projekt strategjik për vendin

“Një projekt strategjik për vendin por edhe rajonin e Europës juglindore” – kështu e konsideroi kreu i qeverisë Edi...

Nedim Bajrami prezantohet tek Sassuolo, trajneri gati të ndryshojë skemën për të

Nedim Bajrami është futbollisti më i ri i Sassuolo. Mesfushori shqiptar është transferuar orët e fundit të merkatos së janarit në klubin emilian për...

Kontrolle të shumta, FBI “zbarkon” në shtëpinë e Presidentit Biden

FBI ka nisur kontrollet në shtëpinë e Presidentit Joe Biden në Delaware si pjesë e një hetimi për dokumente të klasifikuara. Lajmin e konfirmoi avokati...

Nuk kishin para për t’i blerë biletën, çifti braktis foshnjën në aeroport

Çfarë bëni kur nuk keni para për një biletë avioni për fëmijën tuaj? Me siguri nuk e lini në aeroport. Sipas Daily Mail,  një çift...

Stuhia e dëborës godet SHBA, anulohen 1400 fluturime

Më shumë se 1,400 fluturime u anuluan ditën e sotme në SHBA pasi një stuhi dëbore goditi shtetet nga Teksasi në Virxhinia Perëndimore. Gjithsej 1,467...

Lajme të tjera

Web TV