test

Video tronditëse në Tiranë/ I moshuari dhunohet nga dy të rinj në autobus, reagon policia

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pa kaluar as një muaj nga rasti i rëndë që tronditi mbarë opinionin publik, ku një e moshuar u dhunua barbarisht nga infermieret e qendrës “Orenda” në Pejë, një tjetër rast dhune ndaj një të moshuari është regjistruar së fundmi. Kësaj here në Tiranë, në zonën e Astirit.

Në disa pamje të publikuara nga “JOQ Albania”, shihej një i moshuar teksa dhunohej nga dy të rinj, në mes të ditës, në mes të rrugës. Raportohet se i moshuari po mbronte nipin e tij të vogël, kur u dhunua dhe u ofendua nga dy të rinj. Ndërkohë dëgjohen edhe të qarat e nipit të tij.

Sot, Policia e Tiranës bën me dije se pas identifikimit të tyre, ka nisur procedimi penal për shtetasin me iniciale R. N., 40 vjeç, banues në Tiranë, si dhe u shpall në kërkim shtetasi A. S., 31 vjeç, banues në Tiranë.

Njoftimi i Policisë:

Tiranë Në lidhje me një video të postuar në portale, në të cilën shfaqen dy shtetas që godasin një të moshuar, afër një stacioni autobusi, ju sqarojmë se: Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, menjëherë pas publikimit të pamjeve filmike, organizuan punën për identifikimin dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të autorëve të dyshuar.

Pas identifikimit, në vijim të veprimeve u referuan materialet në prokurori dhe nisi procedimi penal për shtetasin R. N., 40 vjeç, banues në Tiranë, si dhe u shpall në kërkim shtetasi A. S., 31 vjeç, banues në Tiranë. Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë falënderon mediat dhe qytetarët që denoncojnë rastet e paligjshmërisë dhe i fton sërish ata që të denoncojnë çdo rast paligjshmërie, në Komisariatin Dixhital dhe në numrin 112, duke iu garantuar anonimat të plotë dhe reagim të menjëhershëm e të paanshëm.

Të fundit

Pse Berisha caktoi protestën kombëtare më 12 korrik?

Nga Ylli Pata Përse Sali Berisha zgjodhi ditën e samitit të NATO-s si datë për protestën e tij kombëtare? Kryesia e...

Kredi me zero interes për punonjësit e administratës, ja si do të ndahen, kriteret

Zbardhet sistemi i pikëzimit me kriteret mbi bazën e të cilave do të vlerësohen punonjësit e administratës që aplikojnë për të përfituar kredi me...

Djali i Belerit kandidat i PD për Himarën? Dhuli zbulon çfarë pritet të ndodhë

Apeli i GJKKO la në fuqi dënimin për Fredi Belerin me 2 vite burg për korrupsion zgjedhor. Ish-zëdhënësi i fushatës së Belerit, Skerdjan Dhuli...

E trishtë/ Ndahet nga jeta në moshë të re këngëtari i njohur

Shifty Shellshock, emri i vërtetë i të cilit ishte Seth Binzer, i grupit Crazy Town, të cilët u bënë të njohur për këngën e...

“Grekët, të zënë në çarkun e tyre”/ Çupi: ‘Beleri’, problem i Greqisë

Gjykata e Apelit të Posaçëm la të pandryshuar dënimin për Fredi Belerin. Kryetari i zgjedhur i Himarës do të qëndrojë në qeli deri në...

Lajme të tjera

Web TV