E rëndë në SHBA! 22-vjeçarja njoftoi zhdukjen e djalit, por u zbulua se e kishte vrarë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nëna e një vogëlushi të zhdukur është akuzuar për vrasjen e tij pasi një trupi i pa jetë u gjet në një vendgrumbullim mbetjesh. Policia njoftoi arrestimin e nënës 22-vjeçare Leilani Simon , të hënën pasi djali i saj, Quinton u zhduk muajin e kaluar dhe ishte vetë ajo e cila, e raportoi djalin të zhdukur.

“Këtë pasdite detektivët e Departamentit të Policisë së Qarkut Chatham arrestuan 22-vjeçaren Leilani Simon dhe e akuzuan atë për vrasje me dashje, fshehje të vdekjes së një personi tjetër, raportim të rremë dhe deklarata të rreme në lidhje me zhdukjen dhe vdekjen e djalit të saj Quinton Simon, 20 muajsh.”, njoftuan autoritetet.

Shefi i policisë Jeff Hadley tha se Simon ka qenë e dyshuara e vetme që kur fëmija u raportua për herë të parë i zhdukur.

Vogëlushi u raportua i zhdukur nga nëna e tij më 5 tetor të këtij viti dhe Simon pretendoi se e dikush e kishte rrëmbyer atë rreth orës 9 të mëngjesit të asaj dite. Ndërkohë, nëna e autores së krimit të rëndë raportohet se i tha policisë se nuk i ka besuar asnjëherë vajzës së saj.

Policia konfirmoi se mbetjet njerëzore ishin gjetur në një vendgrumbullim pas një kërkimi prej një muaji të premten. Një laborator i FBI-së konfirmoi se mbetjet ishin njerëzore. Ai tha: “Testimet shtesë, duke përfshirë analizën e ADN-së, janë duke u kryer dhe ne kemi çdo arsye të besojmë se kjo do të konfirmojë se eshtrat janë të Quentin-it.

“Ky është një zhvillim therës për të gjithë ata që e donin Quinton, për shumë njerëz që e njohën atë pas zhdukjes së tij dhe për departamentin tonë”.

Policia tha se Simon tani po transportohet në Qendrën e Paraburgimit të Qarkut Chatham për të pritur një seancë dëgjimore dhe ata nuk parashikojnë ndonjë arrestim tjetër në lidhje me këtë rast.

Lexo edhe :  Barazimi ndaj Leicester krijon eufori, Newcastle rikthehet në Champions pas 20 vitesh

Agjenti special i FBI-së Will Clark shtoi se ajo që ndodhi me Quinton ishte “e paimagjinueshme”, por tha se mund të ishin “ditë përpara se të kemi rezultatet përfundimtare” të testit të ADN-së.

Të fundit

Inter mposht Atalantën dhe siguron pjesëmarrjen në Champions në sezonin e ardhshëm

Inter ka siguruar matematikisht kualifikimin në Champions League, pas fitores 3-2 në shtëpi ndaj Atalantës. Skuadra e Inzaghit pozicionohet...

Mbyllet në barazim Strasbourg-PSG, parizienët shpallen kampion të Ligue 1 për herë të 11

PSG fiton për herë të 11-të në histori titullin kampion në Francë. Skuadra pariziene e siguroi matematikisht vendin e parë një javë para fundit...

Tensionet në veri, Sveçla në Leposaviç: Këtu është Republikë e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, sot ishte për vizitë në Leposaviç, ku u prit nga kryetari i ri i komunës,...

Ish diplomati amerikan Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes

Ish sekretari amerikan i Shtetit dhe këshilltari presidencial Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes këtë të shtunë, duke kapërcyer për jetëgjatësinë shumë bashkëkohës...

Historike/ Luton Town mposht Coventryn dhe rikthehet në Premier League pas 31 vitesh

Luton Town do të luajë në edicionin e ardhshëm (i 32-ti) në Premier League, pasi mposhti 6-5 në ruletën e penaltive Coventry-n, në finalen...

Lajme të tjera

Web TV