Kërkoi masë më të butë sigurie, GJKKO rrëzon kërkesën e Lefter Kokës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

“Do të kurohet si çdo qytetar i Shqipërisë. Do ti garantohen të gjitha të drejtat, përfshirë edhe për kujdesin shëndetësor”. Kështu u shprehën togat e zeza të GJKKO-së, në seancën e sotme për Lefter Kokën, i cili kërkoi zbutje të masës së sigurisë.

Gjyqtari Erion Bani, vendosi mos pranimin e kërkesës së mbrojtjes së Kokës, në lidhje me inceneratorin e Elbasanit, pavarësisht se avokatët paraqitën ekspertizën e mjekëve që theksonin gjendjen delikate shëndetësore të ish-ministrit të Mjedisit.

Gjithashtu gjykata i jep të drejtë Lefter Kokës që jo vetëm të kryeje vizita ne ambientetet e paraburgimit, por edhe në qendrën spitalore universitare si dhe në qendra të tjera të posaçme. Kjo për shkak të aktit të ekspertimit mjekësore që kishte përcaktuar se gjendja shëndetësore e Kokës është veçanërisht e rënduar.


Të fundit

Moti i keq bën namin, përmbyten rrugë, shtëpi e qendra tregtare, situatat më problematike

Moti i keq ka goditur sërish vendin fqinj, Italinë. Situata më problematike paraqitet në ishullin e Siçilisë, ku për shkak...

“Me bilbilin e këngës tonë popullore”, Meta pozon i buzëqeshur krah Bujar Qamilit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka publikuar një foto ku shfaqet me këngëtarin e muzikës qytetare popullore, Bujar Qamilin. Meta, teksa sot shfaqet...

Daily Mail shkrim për Ismet Shehun: U fut kontrabandë në Angli dhe gatoi për Mbretëreshën

Emigrant në Angli dhe kthehet në atdhe për të investuar dhe qëndruar me familjen, kështu fillon historia e kuzhinierit tashmë të njohur Ismet Shehu,...

Rikthehet në skenë pas arrestimit, mesazhi i Elsa Lilës për ndjekësit para festivalit

Elsa Lila do të rikthehet në Shqipëri për të marrë pjesë në ‘Festivalin e 61-të të Këngës’ në ‘Radio Televizionin Publik Shqiptar’ pas bujës...

Inteligjenca amerikane: Luftimet në Ukrainë do të ngadalësohen në muajt e dimrit

Luftimet në Ukrainë janë ngadalësuar dhe kjo ka të ngjarë të vazhdojë në muajt e ardhshëm të dimrit, besojnë agjencitë e inteligjencës amerikane. Megjithatë,...

Lajme të tjera

Web TV