Ndodh në Afrikë/ Sherr masiv mes deputetëve në Parlament, karriget “fluturojnë” në ajër

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Parlamenti i Sierra Leones në frikë është kthyer në një “ring” pas përpasjes së deputetëve me njëri tjetrin.

Një ndryshim i propozuar në sistemin zgjedhor që do të lejonte përfaqësimin proporcional në zgjedhjet e vitit të ardhshëm duket se ka “ndezur” gjak.

Në rrjetet sociale, po qarkullon një video ku deputetët shihen duke hedhur karrige dhe duke u përplasur me shkelma dhe grushta në Kuvend me njëri-yjetrin.

Është dashur ndërhyrja e policisë për të qetësuar situatën dhe deputetët që kanë marrë pjesë në përplasje janë nxjerrë jashtë sallës.


Të fundit

Nuk ka qetësi për Juventusin, CR7 përgatitet t’i hedhë në gjyq për 20 milionë eurot

Cristiano Ronaldo thuhet se i ka kërkuar Juventusit që t’i paguajë tarifën prej 19.9 milionë euro të rënë dakord...

Kokulur me kapuç dhe maskë, del para hetuesve shqiptari që vrau të dashurën në Greqi

25-vjeçari shqiptar që qëlloi në kokë partneren e tij 19-vjeçare në banesën e saj në Pire, është dërguar para Prokurorisë dhe Hetuesit. Vrasësi i vetë-rrëfyer...

Pse nuk reaguat për Shaqirin dhe Xhakën pas ndeshjes? Përgjigjet Rama: Unë nuk jam…

Kryemisnitri Edi Rama i është përgjigjur ditën e somte pyetjes edhe për mosreagimin pas ndeshjes Zvicër – Serbi. Kujtojmë që shumë figura politike si në...

Del në ankand Mercedesi klasik i Maradonës, ja sa pritet të jetë çmimi

Në kohën që po zhvillohet Botërori i futbollit, është e natyrshme që të kujtohet, sipas rastit, edhe Maradona, i cili tashmë nuk jeton më. Ankandi...

Berisha: Samiti i 6 dhjetorit i bekuar nga mikpritja e popullit opozitar

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha teksa ka pohuar se samiti i BE në Tiranë më 6 dhjetor do të mirpritet nga populli opozitar,...

Lajme të tjera

Web TV