Nis xhiro e dytë në fazën e grupeve, formacionet zyrtare të sfidës Uells-Iran

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Përfaqësuesja e Uellsit dhe ajo e Iranit kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e dytë të Grupit B në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Britanikët dhe iranianët do të ndeshen në stadiumin“Ahmad bin Ali Stadium”, në orën 11:00.

Ekipi i Robert Page synon fitoren e parë në këtë Botëror pas barazimit me SHBA-të, ndërsa Irani dëshiron pikët e para në Katar.

Trajnerët e të dyja skuadrave kanë vendosur të startojnë me formacionet më të mira të mundshme.

Te Uellsi nga minuta e parë luajnë emra si Gareth Bale, Aaron Ramsey dhe Ben Davies.

Uells: Hennessey, Roberts, Mepham, Rodon, Davies, Williams, Ampadu, Wilson, Ramsey, Bale, Moore.

Iran: Hosseini; Hajsafi, Mohammadi, Rezaeian, Hosseini; Ezzatolahi, Gholizadeh, Noorollahi; Azmoun, Taremi, Pourilaganji

Të fundit

Sot feston ditëlindjen, e gjeni dot sa vjeç bën Maestro

Sot është një ditë speciale për Armaldo Kllogjerin. I njohur gjerësisht si Maestro, Armaldo feston sot ditëlindjen e 48. I...

Kompetencat e NATO-s në Kosovë

Dikur rreth 50.000, sot afër 4.000 paqeruajtës të misionit të Organizatës së Traktatit të Atlantikut Verior (NATO), KFOR, vazhdojnë misionin e tyre në Kosovë....

Çfarë lidhje kanë patatet e skuqura me ankthin dhe depresionin?

Patatet e skuqura janë një ushqim i shijshëm për shumë njerëz, por këto ushqime mund të kenë një ndikim negativ te shëndeti mendor. Një ekip...

Oferta e çmendur nga Arabia Saudite, Karim Benzema merr vendimin mbi të ardhmen

Pas 14-vitesh pjesë e Real Madrid, duket se aventurës së Karim Benzema me klubin e Los Blancos i ka ardhur fundi. Sulmuesi ka disa...

Pushime “të kripura”/ Shtrenjtimit të çmimeve i shtohen rritja e pagave të fluturimeve

Këto pushime verore që po afrojnë do të jenë edhe më “të kripura” se vjet. Shtrenjtimit të ushqimeve, pijeve e kostove të transportit këtë...

Lajme të tjera

Web TV