Çupi zbardh skenarin e 6 dhjetorit: Protesta është me urdhër të Moskës!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

I ftuar në emisionin “Breaking” në Top Channel, analisti Frrok Çupi foli mbi skenarët e mundshëm të protestës së 6 dhjetorit, e cila do të mbahet në të njëjtën ditë me Samitin e liderëve botërore që do të vijnë në Tiranë.

“Patjetër që do të ketë tensione. Qeveria duhet të jetë e përgatitur për çdo skenar”, u shpreh Çupi në lidhje me protestën.

Përsa i përket protestuesve, ai u shpreh se ato nuk janë qytetarë, siç i cilësojnë demokratët (e Berishës), por janë militantë.

“Të bësh protestë në sheshin “Skënderbej” është nder i madh, sepse aty janë përcjellë ngjarje të mëdha.

Këta (PD-ja) duan ta shkatërrojnë Samitin, dhe janë me urdhër të Moskës.

Gjithçka mund të ndodhë, Berisha do të provokojë deri në fund prishjen e paqes dhe të provokojë Perëndimin”, u shpreh Çupi.

Të fundit

Inter mposht Atalantën dhe siguron pjesëmarrjen në Champions në sezonin e ardhshëm

Inter ka siguruar matematikisht kualifikimin në Champions League, pas fitores 3-2 në shtëpi ndaj Atalantës. Skuadra e Inzaghit pozicionohet...

Mbyllet në barazim Strasbourg-PSG, parizienët shpallen kampion të Ligue 1 për herë të 11

PSG fiton për herë të 11-të në histori titullin kampion në Francë. Skuadra pariziene e siguroi matematikisht vendin e parë një javë para fundit...

Tensionet në veri, Sveçla në Leposaviç: Këtu është Republikë e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, sot ishte për vizitë në Leposaviç, ku u prit nga kryetari i ri i komunës,...

Ish diplomati amerikan Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes

Ish sekretari amerikan i Shtetit dhe këshilltari presidencial Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes këtë të shtunë, duke kapërcyer për jetëgjatësinë shumë bashkëkohës...

Historike/ Luton Town mposht Coventryn dhe rikthehet në Premier League pas 31 vitesh

Luton Town do të luajë në edicionin e ardhshëm (i 32-ti) në Premier League, pasi mposhti 6-5 në ruletën e penaltive Coventry-n, në finalen...

Lajme të tjera

Web TV