Shkeli me këmbë fanellën e Meksikës, kampioni i botës kërcënon Messin: “Dashtë zoti …

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nëse Argjentina është ende “gjallë” në “Katar 2022”, shumë merita i shkojnë Lionel Messit, autori i golit që zhbllokoi ndeshjen kundër Meksikës. “Pleshti”, i cili barazoi Maradonën për sa iu përket golave në Kupën e Botës, megjithatë përfundoi në “stuhi” për një gjesti të bërë pas lojës.

Në Meksikë, pra, ka shpërthyer polemika për këtë ‘përdhosje’ të fanellës ‘Tricolor’, e nxitur nga tweet-et helmuese të Canelo Alvarez, super kampionit të boksit dhe idhullit të tifozëve meksikanë.

“A është parë Messi duke fshirë dyshemenë me fanellën dhe flamurin tonë?” “I lutem Zotit të mos e takoj!” Kështu shkroi në fillim Alvarez, dhe vazhdoi: “Ashtu si unë respektoj Argjentinën, ju duhet të respektoni Meksikën! Unë nuk po flas për vendin (Argjentinën), po flas për Messin”.

Megjithatë, shoku i Messit në një mijë beteja, Sergio Agüero mori kapitenin argjentinas, me një postim në Twitter, në përgjigje të Canelo Alvarez: “Zoti Canelo, mos kërkoni justifikime apo probleme, me siguri nuk dini për futbollin dhe çfarë ndodh në dhomat e zhveshjes. Bluzat janë gjithmonë në tokë pas ndeshjes për shkak të djersës dhe më pas, nëse shikoni nga afër, ai bën lëvizjen për ta hequr atë dhe aksidentalisht e shkel”.

Një histori që po ndan publikun, mes atyre që besojnë se reagimi i Canelo Alvarez është i ekzagjeruar dhe atyre që fajësojnë Messin për një veprim të konsideruar  ‘autogol’ përsa i përket imazhit.

Të fundit

Horoskopi ditor, e shtunë 28 janar 2023

Dashi Do të ketë një mënyrë për të qartësuar disa gjëra që ju mundojnë. Në punë mund të jeni surpriza...

Manchester City mposht Arsenalin dhe kalon në raundin tjetër të FA Cup

Goli i Nathan Ake vendosi sfidën Manchester City-Arsenal. Dueli i raundit të 1/16-ve në FA Cup, u mbyll 1-0 për skuadrën e Pep Guardiolës,...

Besnikë dhe të qëndrueshëm, me këto shenja do të keni një marrëdhënie perfekte

Personat që i përkasin shenjave të mëposhtme njihen si të qëndrueshëm dhe besnikë. Demi Askush nuk e vlerëson partnerin e tij më shumë se sa një...

Largimi i shqiptarëve, eksperti i punësimit tregon ‘çelësin’: Frenimi i emigracionit..

Në kushtet e largimit të fuqisë punëtore nga vendi, eksperti për çështjet e punësimit Erald Pashai, sugjeron rritjen e pagës mesatare në 850 euro...

Rrëfehet ish-e dashura e McGonigal: I gjeta në shtëpi çantë me para më tha se…

Charles McGonigal kishte një lidhje jashtë martesore, pa e ditur se ky raport do i kushtonte shumë! Duket se qenë Allison Guerriero, e dashura e...

Lajme të tjera

Web TV