Shmanget tragjedia/ Fëmija 13-muajsh gëlltit kanabis, shpëton mrekullisht nga mbidoza

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një fëmijë 13-muajsh ka përfunduar në spital pasi kishte gëlltitur kanabis. Ngjarja ka ndodhur në Palermo të Italisë ndërsa bëhet e ditur se vogëlushi është tashmë jashtë rrezikut për jetën.

Pas kontrolleve të tjera mjekësore dhe pas kryerjes së një skaneri, mjekët vunë re edhe një frakturë në kafkën e fëmijës.

Personeli shëndetësor ka kontaktuar më pas policinë dhe prokurorinë për të mitur. Autoritetet kanë kryer kontrolle në shtëpinë e prindërve të fëmijës, të cilët e kanë mohuar që droga të ketë qenë në banesën e tyre.

E vetmja e sigurt është se i vogli ka rezultuar pozitiv për konsumim kanabisi dhe tashmë është i shtruar në spitalin e fëmijëve për vëzhgim. Shkaqet e frakturës së kafkës së gjetur pas skanimit CT gjithashtu duhet të vërtetohen. Gjendja e foshnjës është dukshëm duke u përmirësuar.

Të fundit

Qeveria e Serbisë në komunikatën zyrtare e pranon Kosovën Republikë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ditë më parë raportoi në Parlamentin e Serbisë, për planin franko-gjerman dhe bisedimet me Kosovën. Vuçiç,...

Shtetet e fuqishme botërore bien pre e hakerave, mes tyre dhe Italia

Një “sulm masiv” kibernetik duke përdorur virusin ‘ransoware’, u zbulua sot nga ekipi i mbrojtjes së sigurisë kompjuterike në Itali, të Agjencisë Kombëtare të...

Bayern Munchen fiton me goleadë në transfertën e Wolfsburgjt, Musiala realizon një perlë

Pas disa barazimeve radhazi, Bayern Munchen është rikthyer te fitorja në kampionat. Bavarezët triumfuan 2-4 në transfertë ndaj Wolfsburg. Ekipi i Nagelsmann vendosi ndeshjen...

Sudani Jugor: Papa bën thirrje që njerëzit të refuzojnë “helmin e urrejtjes”

Papa Françesku e ka përfunduar pelegrinazhin e paqes në Sudanin Jugor, duke organizuar një meshë të hapur për mijëra pjesëmarrës. Ai i ka bërë thirrje...

Harry Kane rekordmen/ Tottenham mposht Manchester Cityn, buzëqesh Arsenali

Harry Kane, golashënuesi i tretë më i mirë në historinë e Tottenhamit (267 gola). 29-vjeçari, me golin që realizoi ndaj kampionëve në fuqi të...

Lajme të tjera

Web TV