VIDEO/ Holanda mposht SHBA-në dhe “fluturon” drejt çerekfinales

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Holanda kualifikohet me lehtësi në çerekfinale të Botërorit, pasi mposhti 3-1 Shtetet e Bashkuara të Amerikës, që edhe pse patën më shumë kontrollin e topit, si dhe raste për shënim, u mungoi përvoja në nivele të tilla. Thuajse 60% të kontrollit e pati SHBA-ja, por Holanda e Vag Gaalit u shfaq cinike, duke e ndëshkuar fillimisht me Depay-n dhe Blind dhe pas golit të Wright, me rrjetën e Dumfries.

Një Holandë pa shumë shkëlqim, me limite në lojën e saj, por me një strateg në stol si Van Gaal, që i beson më shumë mbrojtjes, duke luajtur i tërhequr, për ta goditur kundërshtarin në momente të caktuara.

Holanda do të përplaset në çerekfinale me fituesen e çiftit Argjentinë – Poloni.

Të fundit

Pamje tronditëse/ Nëna lind foshnjën nën rrënojat e tërmetit, ndërron jetë më pas

Një moment sa i rëndë po ashtu prekës është shënuar në Aleppo të Sirisë. Një grua siriane, e ndodhur nën...

Shqipëria dhe Greqia bien dakord për të kthyer lumin “Vjosa” në një park ndërkufitar

Ministritë shqiptare dhe greke të Mjedisit kanë rënë dakort që të punojnë së bashku për të krijuar parkun e parë ndërkufitar të lumit “Vjosa”...

A duhet të konsumojnë mjaltë diabetikët?

Nga ana ushqimore, 1 lugë gjelle mjaltë (21 gram) përmban 64 kalori dhe 17 gram sheqer, përfshirë fruktozën, glukozën, maltozën dhe saharozën. Era, ngjyra...

Mosha penalizon Biden/ Shumica e demokratëve nuk e duan dhe një mandat të dytë

Shumica e demokratëve tani mendojnë se një mandat është i mjaftueshëm për Presidentin Joe Biden, pavarësisht këmbënguljes së tij se ai planifikon të kandidojë...

Tërmetet në Turqi! Gjeologu tregon nëse mund të preket Shqipëria: Ja kur rrezikohemi…

Tërmetet e fuqishme goditën sot Turqinë dhe Sirinë duke shkaktuar më shumë se 2300 viktima e mijëra të plagosur. Shumë qytetarë të tjerë kanë ngelur...

Lajme të tjera

Web TV