“Ari i Marokut”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Maroku është surpriza e madhe e këtij Botërori, dhe sot mediat kryesore sportive shkruajnë pikërisht për ta.

Ndjekim disa nga titujt kryesorë:

La Gazzetta dello Sport hapet me një faqe të parë speciale kushtuar Marokut, surprizën e madhe në Katar: “Shkelësit e botës”. Skuadra afrikane tashmë ka bërë histori, por ata nuk duan të ndalen dhe tani besojnë në të.Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 12/12/2022

Gjithashtu në Corriere dello Sport, hapësirë ​​për sensacionin e momentit: “Ari i Marokut”, në një çelës merkato: “Milani tek Ziyech, Hakimi kërkon Interin, Liverpooli i magjepsur nga Amrabat”.Prima Pagina Corriere dello Sport 12/12/2022

Tuttosport, titulli kryesor i referohet zërave të merkatos tek Juventusi: “Allegri nuk do ta lëshojë Rabiotin, por do një mbrojtës krahu”.Prima Pagina Tuttosport 12/12/2022

Gjithashtu në Spanjë, sytë janë fiksuar te Maroku dhe në veçanti te një lojtar që së shpejti mund të bëhet protagonist në tregun e transferimeve: “Ounahi objektivi i Barçës”, titullohet Mundo Deportivo.Prima Pagina Mundo Deportivo 12/12/2022

Në Portugali, nga ana tjetër, është momenti kur tensioni është i madh. Cristiano Ronaldo largohet nga kombëtarja me një mesazh prekës, por pa përmendur trajnerin në falënderimet e tij. A Bola hapet me titullin: “Cristiano Ronaldo injoron Fernando Santos”.Prima Pagina A Bola 12/12/2022

Të fundit

Inter mposht Atalantën dhe siguron pjesëmarrjen në Champions në sezonin e ardhshëm

Inter ka siguruar matematikisht kualifikimin në Champions League, pas fitores 3-2 në shtëpi ndaj Atalantës. Skuadra e Inzaghit pozicionohet...

Mbyllet në barazim Strasbourg-PSG, parizienët shpallen kampion të Ligue 1 për herë të 11

PSG fiton për herë të 11-të në histori titullin kampion në Francë. Skuadra pariziene e siguroi matematikisht vendin e parë një javë para fundit...

Tensionet në veri, Sveçla në Leposaviç: Këtu është Republikë e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, sot ishte për vizitë në Leposaviç, ku u prit nga kryetari i ri i komunës,...

Ish diplomati amerikan Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes

Ish sekretari amerikan i Shtetit dhe këshilltari presidencial Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes këtë të shtunë, duke kapërcyer për jetëgjatësinë shumë bashkëkohës...

Historike/ Luton Town mposht Coventryn dhe rikthehet në Premier League pas 31 vitesh

Luton Town do të luajë në edicionin e ardhshëm (i 32-ti) në Premier League, pasi mposhti 6-5 në ruletën e penaltive Coventry-n, në finalen...

Lajme të tjera

Web TV