“Një sfidë e numrave 10-të”/ Titujt kryesorë të mediave sportive

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sot nisin gjysmëfinalet e Kupës së Botës, me çiftin Argjentinë-Kroaci. Të dyja ekipet premtojnë një betejë të fortë për një vend në finalen e lavdishme dhe do të jenë të uritur për fitore.

Ndjekim disa nga titujt kryesorë të mediave sportive për ditën e sotme:

La Gazzetta dello Sport e hap me një intervistë ekskluzive me Zlatan Ibrahimovic: “Ibra, Milan po vjen”, fjalët e kampionit suedez që po i afrohet rikthimit në fushë dhe gjithashtu flet për të ardhmen e Leaos : “Ai duhet të qëndrojë këtu, është i lumtur”.Prima Pagina La Gazzetta dello Sport 13/12/2022

Corriere dello Sport fokusohet në faqen e parë të ndeshjes së Kupës së Botës ndërmjet Kroacisë dhe Argjentinës: “Messi sheh Diegon”, paralelizmi mes numrit dhjetë të Albiceleste dhe Pibe de Oro. Gjysmëfinalja kundër Kroacisë mund ta afrojë atë me legjendën.Prima Pagina Corriere dello Sport 13/12/2022

Tuttosport i jep hapësirë ​​të bollshme merkatos së Juves: “Kapitali i intrigave”. Synimet e Lazios për Pellegrinin ngrohin pistën e Milinkoviçit, duke bërë presion ndaj Karsdorp dhe Smalling te Roma.Prima Pagina Tuttosport 13/12/2022

Modric sfidon Messin në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Botës, e cila spikatet faqen e parë të AS: “Një sfidë e numrave 10-të”. Pesha e dy kapitenëve do të jetë vendimtare në ndeshjen që do të vendosë finalistin e parë të Kupës së Botës.Prima Pagina AS 13/12/2022

“Messi, ju pret finalja” shkruan katalanasja Sport. Argjentina sot përballet me Kroacinë për një vend në finale. Tensioni maksimal mes argjentinasve ndaj një Kroacie që do të dalë me shumë më pak presion.Prima Pagina SPORT (Diario) 13/12/2022

Prestigjiozja franceze L’Equipe shkruan: “Ankuesit e Deschamps”. Didier Deschamps ka letrat në dorë për të vazhduar kontratën dhe gjithashtu një skuadër yjesh e cila është gati për të bërë histori duke fituar Botërorin e dytë radhazi.Prima Pagina L'Equipe 13/12/2022

Të fundit

Inter mposht Atalantën dhe siguron pjesëmarrjen në Champions në sezonin e ardhshëm

Inter ka siguruar matematikisht kualifikimin në Champions League, pas fitores 3-2 në shtëpi ndaj Atalantës. Skuadra e Inzaghit pozicionohet...

Mbyllet në barazim Strasbourg-PSG, parizienët shpallen kampion të Ligue 1 për herë të 11

PSG fiton për herë të 11-të në histori titullin kampion në Francë. Skuadra pariziene e siguroi matematikisht vendin e parë një javë para fundit...

Tensionet në veri, Sveçla në Leposaviç: Këtu është Republikë e Kosovës

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, sot ishte për vizitë në Leposaviç, ku u prit nga kryetari i ri i komunës,...

Ish diplomati amerikan Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes

Ish sekretari amerikan i Shtetit dhe këshilltari presidencial Henry Kissinger feston 100 vjetorin e lindjes këtë të shtunë, duke kapërcyer për jetëgjatësinë shumë bashkëkohës...

Historike/ Luton Town mposht Coventryn dhe rikthehet në Premier League pas 31 vitesh

Luton Town do të luajë në edicionin e ardhshëm (i 32-ti) në Premier League, pasi mposhti 6-5 në ruletën e penaltive Coventry-n, në finalen...

Lajme të tjera

Web TV