Zelensky i kërkon ndihmë kryeministrit indian për “planin e paqes”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Presidenti ukrainas ka pasur një telefonatë ditën e sotme me kryeministrin indian Narendra Modi.

Volodymyr Zelenskyy me anë të një postimi në Twitter deklaroi se kishte shpallur një “formulë paqeje” dhe kërkoi ndihmën e Indisë për zbatimin e saj.

Zelenskyy më parë detajoi një plan paqeje në bisedimet me presidentin amerikan Joe Biden.

Dyshja diskutuan një plan paqeje prej 10 pikash, i cili presidenti ukrainas shpresonte se do të rezultonte në garanci të përbashkëta sigurie.

Të fundit

Mbërrin në Tiranë presidentja e Hungarisë, pritet me ceremoni zyrtare nga Begaj

Mbërrin në Tiranë presidentja e Hungarisë, Katalin Novak. Ajo është pritur me ceremoni zyrtare nga presidenti Bajram Begaj. Pas takimit...

Veliaj publikon videon e veçantë me të birin: Gëzuar 1 Qershorin të gjithë fëmijëve

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj u ka uruar 1 qershorin të gjithë fëmijëve. Teksa ka publikuar një video duke luajtur me të...

Historia e urës së Bruklinit dhe parada e elefantëve

Për t'u provuar njujorkezëve se ishte e sigurt, Ura e Bruklinit u testua nga një paradë e kafshëve të rënda ekzotike: elefantëve, dromedarëve dhe...

Lindi më 1 qershor 1926/ Merlin Monro, misteret e vdekjes se seks simbolit amerikan

Nga Leonard Veizi Ishte 36 vjeç dhe si shumë të tjerë dhe vuante nga insomnia, një term mjekësor që tregon pagjumësinë. Për këtë merrte qetësues...

Dy komisariate ndryshojnë varësinë, vëmendje krimeve kibernetike dhe problemeve në…

Me fillimin e muajit Qershor policia e shtetit ka zyrtarizuar disa ndryshime ne menyrën e organizimit të punës së  saj. Prej kësaj të enjte komisariati...

Lajme të tjera

Web TV