Gjykata e apelit rrëzon pezullimin e Lewandowskit, Espanyol reagon në komunikatë zyrtare

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ndonëse Barcelonës i ishte refuzuar më parë një apel kundër pezullimit të Robert Lewandowskit për një karton të kuq kundër Osasuna më 8 nëntor, ai u anulua papritur vetëm një ditë para se ai të humbiste ndeshjen e parë, derbin e qytetit me Espanyol.

Edhe pse komisioni i disiplinës mori një vendim për pezullim dhe apeli e konfirmoi atë, gjykata më e lartë e apelit e hoqi përkohësisht dënimin.

Lewandowski duhej të humbiste ndeshjet kundër Espanyolit, Atletico Madridit dhe Getafes, por apelimi i fundit i Barcelonës ishte pjesërisht i suksesshëm dhe pezullimi u hoq në pritje të përfundimit të plotë të procesit të apelimit.

Kjo do të thotë se Lewandowski mund të luajë kundër Espanyol të shtunën në orën 14:00.

Espanyoli nuk e ka pritur mirë heqjen e pezullimit, edhe pse dënimi me një ndeshje për shkak të vetë përjashtimit nuk duhet të kontestohet dhe në një deklaratë zyrtare kritikuan heqjen e pezullimit.

“Pavarësisht padrejtësisë dhe këtij vendimi të paprecedentë në këtë kompeticion, nesër skuadra jonë do të luftojë me 110% për të përmbushur besimin e tifozëve tanë”, përfundoi Espanyol në një deklaratë.

Të fundit

Kur do shpërndahen fondet? Afati mbyllet nesër, 66 mijë fermerë aplikuan për subvencione!

Fermerët kanë edhe pak orë në dispozicion për të aplikuar për Skemën Kombëtare dhe të marrin mbështetje financiare nga...

69 vjet pa Ajnshtajnin, ikonën botërore të fizikës

69 vjet më parë, fizikani Albert Ajnshtajn vdiq në Princeton, New Jersey, në moshën 76-vjeçare. Albert Ajnshtajn, i cili do të revolucionarizonte fizikën dhe kuptimin...

Plani që po ndiqet për ndryshimin e moshës për daljen në pension

Astrit Hado, drejtori i përgjithshëm i Institutit të Sigurimeve Shoqërore ka folur për skemën e pensioneve në Shqipëri dhe problematikat që hasin të moshuarit....

Ancelotti: “Mbrojtja është mënyra e vetme ndaj Cityt, Guardiola më komplimentoi”

Real Madrid nuk ngopet dhe nuk dorëzohet kurrë. “Los Blancos” vuajtën në “Etihad”, por dolën të pamposhtur nga dueli që zgjati 120 minuta. Dhe...

Krisja Meta-Kryemadhi/ Minxhozi ‘thumbon’ çiftin: Pas rënies së votave iu duhej një alibi

Analisti Skënder Minxhozi thotë se krisja Ilir-Metas Kryemadhi ka ardhur pasi partia e tyre ka pasur rënie të votave në zgjedhjet e fundit. Në një...

Lajme të tjera

Web TV