test

Antonio Conte dorëzohet në luftën për titull: “Nuk jemi në atë nivel, shpresoj të kapim…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Tottenhami e nisi vitin e ri me një humbje 0-2 në shtëpi ndaj Aston Villës, teksa kjo disfatë ka zhgënjyer jo pak trajnerin Antonio Conte.

Në konferencën për shtyp pas ndeshjes, italiani preferoi të dërgojë një mesazh për tifozët dhe drejtuesit, duke bërë të qartë se pa blerje, nuk mund të pretendohet shumë.

“Ndershmërisht, duhet të bëj të qartë që nuk jemi për titull, pasi shoh shumë njerëz që thonë se kemi dalë nga objektivi. Për titullin duhen blerë lojtarë nga 60-70 milionë euro dhe duhet përmirësuar vazhdimisht skuadra. Unë do të isha shumë i lumtur nëse do të ruanim vendin e pestë. Ky Tottenham mund të përfundojë edhe i gjashti e i shtati, por jo më lart se vendi i katërt”, deklaroi Conte.

Të fundit

Skandali/ Familja më e pasur e Britanisë së Madhe në gjyq për trafikim njerëzor

Katër anëtarë të familjes më të pasur të Britanisë së Madhe janë në gjyq në Zvicër mes akuzave se...

Shqipëria 2-2 me Kroacinë, Meta: Grup shumë i fortë, mund ta mbyllim me fitore

Presidenti i PL-së, Ilir Meta, u shpreh se Shqipëria e nisi me një humbje, sot doli barazim dhe ku i dihet mund ta mbyllë...

Shqipëria befason Dalicin, trajneri i Kroacisë: Nuk e prisja kaq të vështirë

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic doli në konferencë pas barazimit 2-2 me Shqipërinë në Europian. “Ky është një turne në të cilin është e rëndësishme...

Takimi i parë i eurodeputetëve në Greqi, pjesë edhe Fredi Beleri, zbardhen detajet

Në takimin e parë të eurodeputetëve të partisë së Mitsotakis, ka marrë pjesë nëpërmjet nëpermjet nje video-konference dhe kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi...

Këngëtari shqiptar jep lajmin e bukur, bëhet baba për herë të parë

Këngëtari i njohur Ermal Meta është bërë baba për herë të parë. Lajmin e bukur e ka dhënë vetë Ermali përmes një postimi në...

Lajme të tjera

Web TV