test

GJK pranon padinë e PD për Bordin e Transparencës për ushqimet, çfarë pritet të ndodhë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gjykata Kushtetuese do të marrë në shqyrtim padinë e Partisë Demokratike që kërkon shkrirjen e Bodit të Transparencës për produktet ushqimore.

Bëhet me dije se senaca për këtë çështje do të mbahet më 31 janar. Bordi i Transparencës do të kalojë në filtrin e Kushtetueses. Padia është bërë 4 muaj më parë nga Dhurata Çupi dhe Dashnor Sula, të cilët u shprehën se Bordet nuk i ka ruajtur interesat e qytetarëve.

Kujtojmë që Bordi i Transparencës u ngritën nga qeveria në mars të vitit 2022 me qëllim zbutjen e krizës se çmimeve si pasojë e luftës në Ukrainë.

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV