Pasagjeri e xhiroi live në facebook, momenti kur rrëzohet avioni me 72 persona në bord

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një video që tregon momentet e fundit të tmerrshme brenda kabinës së avionit Yeti Airlines përpara se të rrëzohej në Nepal të dielën, është duke bërë xhiron e rrjetit.

Avioni u rrëzua ndërsa po udhëtonte nga kryeqyteti Nepalez Katmandu për në Pokhara, një vend turistik për në Himalaje. Në bord ishin 72 persona, përfshirë katër anëtarë të ekuipazhit, sipas një zëdhënësi të linjës ajrore.

Kërkimi për të gjetur të gjithë trupat është duke vazhduar, tha sot Anil Shahi, një zyrtar lokal.

Videoja raportohet se është transmetuar live në facebook nga nga një pasagjer, Sonu Jaiswal, me pamjet që fillojnë disa momente para rrëzimit të aeroplanit. Ai është duke filmuar nga dritarja dhe shihet teksa avioni përkulet majtas.

Në një moment, në dukje të pavetëdijshëm për rrezikun, Jaiswal e kthen videon nga vetja, duke buzëqeshur paksa mes muhabeteve dhe të qeshurave në sfond. Disa pasagjerë mund të dëgjohen duke biseduar të emocionuar, ndërsa një person thotë: “Shikoni atë masë uji, është i shkëlqyer”, ndërsa avioni kalon pranë një liqeni.

Gjendja brenda aeroplanit duket e qetë, pa paralajmërime urgjente nga piloti apo ekuipazhi i linjës ajrore.

Pak sekonda më vonë, video papritmas fillon të dridhet dhe udhëtarët fillojnë të bërtasin, kamera humbet fokusin, duke shfaqur vetëm zhurmë të madhe, përpara se avioni të përplaset.

Kliko këtu për të parë videon

Të fundit

Elon Musk rikthehet më i fuqishëm se kurrë, shpallet sërish personi më i pasur në botë

Elon Musk, CEO i Tesla, SpaceX dhe Twitter, rifitoi titullin e personit më të pasur në botë, duke tejkaluar...

Moti “ndryshon” stinë/ Meteorologia zbulon çfarë do të ndodhë me temperaturat gjatë verës

Jemi dëshmitarë të një pranvere mjaft jo-stabile dhe me pak rreze diellore në territoret tona, ndërsa trende të ngjashme parashihen edhe javët dhe muajt...

Dënohet me 30 vite burg aktori i njohur/ Ja akuza që rëndon mbi të

Aktori i njohur Danny Masterson, është dënuar me 30 vite burg. Ky i fundit u shpall fajtor për dy akuza për përdhunim, e sipas...

1 Qershori/ Berisha: Dita e më të dashurve tanë

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka uruar festën e 1 qershorit me një mesazh në facebook. “Të dashur miq, sot dita e fëmijëve, më...

Talenti 10-vjeçar bëhet pjesë e orkestrës së ushtrisë, performon për 1 qershorin

Në koncertin e Orkestrës së Forcave të Armatosura mbrëmjen e sotme do të ketë një instrumentist të veçantë. Ai është 10 vjeç dhe është vlerësohet si një...

Lajme të tjera

Web TV