test

Gramshi “mbulohet” nga dëbora, probleme në rrugë dhe me furnizim energjie

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Temperaturat në vend vijojnë të jenë të ulëta. Dëbora ka zbardhur zonat malore në Gramsh.

Trashësia e dëborës  në këto zona ka arritur deri në 15 centimetra , duke vështirësuar qarkullimin në rrugët që bëjnë të mundur lidhjen e qytetit me  njësitë administrative si  Lenie, Kukur dhe Grabovë.

Automjetet e kane  patur të vështirë të  qarkullojnë në rrugët e bllokuara nga dëbora pa zinxhirë. Gjithashtu ka  edhe 6 fshatra pa energji elektrike.

Për rikthimin e energjisë në këto fshatra janë nisur dhe punonjës të OSHEE nga qyteti i Elbasanit, përpos atyre në zonë.

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

Lajme të tjera

Web TV