‘Çmendet’ moti/ Një stuhi e fortë dëbore godet këtë vend, raportohet për disa të vdekur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Disa njerëz u vranë dhe u plagosën në incidente të veçanta në Nju Jork, Pensilvani dhe Nju Hampshire, ndërsa stuhia, e shoqëruar me shi dhe borë të dendur, goditi verilindjen e SHBA-së.

Erërat e forta dhe reshjet e dendura të shiut rrëzuan pemë dhe linja elektrike, dhe në një moment gati 700,000 shtëpi dhe biznese mbetën pa energji, raporton AP.

Shumica e klientëve ishin pa energji elektrike në Maine dhe New Hampshire dhe zyrtarët lokalë thanë se linjat e energjisë u dëmtuan dhe u rrëzuan nga bora e madhe dhe e lagësht.

Një grua u vra kur një pemë e shkulur nga erërat me shpejtësi deri në 80 kilometra në orë ra mbi makinën e saj në periferi të Nju Jorkut të mërkurën, dhe një grua tjetër vdiq të enjten në një zjarr në New Hampshire pas një shpërthimi gazi në një shtëpi që besohet. të ketë ndodhur kur një pemë ra në shtëpi për shkak të një stuhie.

Vajza e saj u plagos dhe u shtrua në spital, thanë autoritetet, sipas CBS News.

Dy persona të tjerë u vranë të mërkurën në Pensilvani kur pemët u rrëzuan nga erërat e forta.

Më herët në Oklahoma, një grua që u fsheh brenda një tubi kullimi gjatë shiut të dendur vdiq, si dhe një grua në periferi të Filadelfias, makina e së cilës u godit nga një pemë që u rrëzua nga era, dhe një person tjetër që mori pjesë në një trafik. aksident në Kentaki, sipas AP./E.T

Të fundit

A po vjen fundi i botës? Lind bualli i bardhë, çfarë tregon profecia

Një buall i rrallë i bardhë thuhet se ka lindur në Parkun Kombëtar Yellowstone, duke përmbushur një profeci të...

Më pak se 30% duan që Berisha të jetë kandidat për kryeministër

Nga EDUARD ZALOSHNJA Me përkufizim, sondazhet online të portaleve nuk përfaqësojnë opinionin publik të një vendi – ato përfaqësojnë përafërsisht opinionin e audiencës së tyre....

Ja si përcillen tifozët kuq e zi në Aeroportin e Tiranës (Foto)

Tifozët e skuadrës tonë kombëtare që fluturuan sot drejt Gjermanisë për të mbështetur Shqipërinë në Euro2024, u përcollen me një atmosferë festive nga Aeroporti...

GJKKO liron nga qelia biznesmenin e njohur (Emri)

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit ka ndryshuar masën e sigurisë të biznesmenit Ervis Lame nga "arrest në burg" në "arrest shtëpie". Ervis Lame u...

Ambasada e SHBA godet Berishën pasi mori vulën: Pozicioni për non gratat nuk ka ndryshuar

Ambasada amerikane ka reaguar pak ditë pasi Apeli vendosi t’i kthejë vulën e PD-së, ish kryeministrit Sali Berisha. Selia diplomatike e SHBA konfirmon qëndrimin e...

Lajme të tjera

Web TV