Vizitoi sot Ukrainën, Kievi vlerëson Boris Johnson: Miqtë janë më të vlefshëm se tanket

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ish kryeministri britanik Boris Johnson ka vizituar sot sërish Ukrainën, po kësaj radhe krejtësisht pa plan. Ai u takua me Presidentin Volodymyr Zelenskyy ndërsa u pa gjithashtu duke vizituar Borodianka, Bucha dhe periferitë e tjera të Kievit.

Qeveria e Ukrainës ka lavdëruar ish-kryeministrin në vazhdën e vizitës së tij, duke thënë se tashmë Johnson është një mik i mirë i Ukrainës dhe vlen më shumë se tanket apo ndihmat e tjera.

” Miqtë si këta vlejnë më shumë se një skuadrilje tankesh. Jemi të lumtur të mirëpresim Boris Johnson në Ukrainë. Një person që ka qenë me popullin ukrainas që nga dita e parë.”

Të fundit

Mbi të pakënaqurit nga Perëndimi, që ka zbarkuar në Tiranë

Nga Mero Baze Mbajtja sot e Samitit të Ballkanit Perëndimor me BE për planin e ri të rritjes, si dhe...

Berisha: Dy takimet në Tiranë nuk ishin samite

Ish-kryeministri Sali Berisha foli mbrëmjen e sotme për dy samitet e mbajtura në Tiranë në dy ditët e fundit. Berisha tha se të dyja takimet...

U tha se thumboi Arbana Osmanin për ‘Big Brother VIP’, reagon Dea Mishel

Një postim i Dea Mishel gjatë spektaklit të kaluar të 'Big Brother VIP Albania 3' shkaktoi disa polemika në rrjet. “Unë e ndjek Big-un sivjet...

A ka pasur Shqipëria Aleks Navalny-t e saj?

Nga Ylli Pata Historia e eleminimit të njeriut që mund t’i trondiste pushtetin Vladimir Putinit ka marrë sot kryeartikutjt e mediave kryesore në botë. Disa thonë...

“Duke shtyrë procesin!”/ Rama publikon foton komike me Varhelyin gjatë Samitit

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në rrjetin social “Instagram” një foto ku shfaqet duke shoqëruar komisionerin e BE për Zgjerimin dhe Fqinjësinë, Oliver Varhelyi...

Lajme të tjera

Web TV