Chelsea nuk dorëzohet për Enzo Fernandez, londinezët nisin ofertën e re drejt Benficas

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Chelsea nuk dorëzohet për të marrë shërbimet e Enzo Fernández në këtë merkato dhe, për këtë arsye, ka paraqitur një ofertë të re prej 100 milionë euro plus disa lojtarë për të mbyllur marrëveshjen me Benfica-n, sipas medias portugeze Record.

Ndërkohë, presidenti Rui Costa është i vendosur për shitjen e kampionit në fuqi të botës, pasi kjo do i sillte shumë të ardhur klubit të elitës nga Portugalia.

Benfica ka qenë e prerë që në fillim, nuk do ta shesë mesfushorin argjentinas për më pak se 120 milionë euro. Blutë e Londrës nuk i kanë të gjitha paratë në dispozicion, ndaj po mendojnë të gjejnë disa mënyrë të tjera për të afruar lojtarin.

Ideja që ka bordi anglez është të ofrojë Hakim Ziyech në operacionin për Enzo Fernández, përveç huazimit të Datro Fofanës dhe Andrey Santos. Chelsea po shqyrton alternativa të tjera në rast se nuk vjen Enzo Fernández, si Alexis Mac Allister nga Brighton.

Të fundit

Pamje tronditëse/ Nëna lind foshnjën nën rrënojat e tërmetit, ndërron jetë më pas

Një moment sa i rëndë po ashtu prekës është shënuar në Aleppo të Sirisë. Një grua siriane, e ndodhur nën...

Shqipëria dhe Greqia bien dakord për të kthyer lumin “Vjosa” në një park ndërkufitar

Ministritë shqiptare dhe greke të Mjedisit kanë rënë dakort që të punojnë së bashku për të krijuar parkun e parë ndërkufitar të lumit “Vjosa”...

A duhet të konsumojnë mjaltë diabetikët?

Nga ana ushqimore, 1 lugë gjelle mjaltë (21 gram) përmban 64 kalori dhe 17 gram sheqer, përfshirë fruktozën, glukozën, maltozën dhe saharozën. Era, ngjyra...

Mosha penalizon Biden/ Shumica e demokratëve nuk e duan dhe një mandat të dytë

Shumica e demokratëve tani mendojnë se një mandat është i mjaftueshëm për Presidentin Joe Biden, pavarësisht këmbënguljes së tij se ai planifikon të kandidojë...

Tërmetet në Turqi! Gjeologu tregon nëse mund të preket Shqipëria: Ja kur rrezikohemi…

Tërmetet e fuqishme goditën sot Turqinë dhe Sirinë duke shkaktuar më shumë se 2300 viktima e mijëra të plagosur. Shumë qytetarë të tjerë kanë ngelur...

Lajme të tjera

Web TV