Vrau “amerikanin” dhe u zhduk, arrestohet shqiptari në Greqi (DETAJE)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Policia greke ka arrestuar 38-vjeçarin shqiptar, Izbi Çaushi, i cili ishte shpallur në kërkim për vrasjen e 37-vjeçarit grek në Kalamata.

Policia kishte nisur kërkimin për gjetjen e 38-vjeçarit shqiptar që vrau me armë zjarri 47-vjeçarin e njohur me nofkën “amerikani” në Kalamata.

Pasi plagosi për vdekje 47-vjeçarin, me të cilin dyshohet se kishte një mosmarrëveshje, 38-vjeçari u arratis në kafenenë e njërit prej dy grekëve që tashmë janë arrestuar për strehimin e tij, shkruan protothema.

Nga dyqani, ai grumbulloi ushqime dhe rroba të ngrohta dhe iku në këmbë drejt malit.

22-vjeçari grek që kishte joshur 47-vjeçarin “amerikan” në datën fatale dhe e kishte goditur me grusht, u dërgua të shtunën në Prokurorinë e Kalamatës, ku u akuzua për bashkëpunim në vrasje me dashje.

Hetimet për ngjarjen vijojnë dhe nuk dihet nëse shqiptari ka dashur të vrasë 47-vjeçarin apo e ka qëlluar në këmbë për shkak të kanosjes dhe plumbi ka goditur një arterie qendrore duke i shkaktuar gjakderdhje të madhe. Megjithatë, prokuroria përkatëse e ka referuar ngjarjen si vrasje.

Të fundit

Berisha ka shitur gjithë listën tek Ilir Meta/j, duke e trajtuar si pasardhës të tij

Nga Mero Baze Publikimi i listave për këshillat bashkiakë, bëri të qartë se mes Sali Berishës dhe Ilir Metës/aj, ka...

Artisti i huaj promovon çiftelinë: Më ndryshoi mënyrën se si unë mendoj për muzikën

Nuk janë të pakta rastet kur kultura shqiptare promovohet nga të huajt. Njësoj ka ndodhur edhe me instrumentin e çiftelisë, e cila është promovuar...

Renis Gjoka flet për planet e zgjerimit të familjes: Do bëhem baba për herë të dytë!

Këngëtari Renis Gjoka do bëhet sërish baba i një vajze. Rokeri ka zbuluar se foshnja pritet të vijë në jetë së shpejti dhe do...

Vdekja e kenianes/ Mamaja: Askush nuk më ka informuar për ecurinë e hetimeve

Dua drejtësi për Joy-n,”-kjo është thirrja që përsërit e ëma e të ndjerës Joy Abongo, Ruth. Në një intervistë të dhënë për emisionin “Pa...

Kosova tenton fitoren e parë ndaj Andorrës, formacionet zyrtare

Kosova luan sonte (20:45) takimin e dytë eliminator të Euro 2024. Dardanët e nisën fushatën e tyre drejt Gjermanisë me një barazim 1-1 në...

Lajme të tjera

Web TV