Nedim Bajrami prezantohet tek Sassuolo, trajneri gati të ndryshojë skemën për të

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nedim Bajrami është futbollisti më i ri i Sassuolo. Mesfushori shqiptar është transferuar orët e fundit të merkatos së janarit në klubin emilian për shumën e 6 milionë euro.

Bajrami do të zëvendësojë te Sassuolo futbollistin Ahmed Traore, i cili është transferuar te Burnemuth në Angli për 30 milionë euro. Bajrami është një dëshirë e vjetër e trajnerit Dionis, pasi edhe në merkaton e verës e kishte kërkuar transferimin e tij.

Gjërat ndryshuan kur Nedim Bajrami humbi vendin e titullarit te Empoli. Në këtë pikë, shqiptari insistoi të ndryshonte ambjent dhe Sassuolo duket skuadra e duhur për tu rinisur.

Një lajm i mirë edhe për teknikun e kombëtares kuqezi Sylvinho, që mund të rigjejë një lojtar në formë e me minuta në mars. Megjithatë, kjo mbetet për tu parë.

Si do të ndryshojë Sassuolo me ardhjen e Bajramit?

Dionisi do të konfirmojë rreshtimin 4-3-3, me Bajramin gati për të marrë rolin e mesfushorit të majtë. Nuk përjashtohet që, nëse është e nevojshme, trajneri i Sassuolos të guxojë me shqiptarin në rolin e sulmuesit të krahut.

Fantazist, në rast të një kalimi të skemës në 4-2-3-1, është shumë më e imagjinueshme.

Dionisi sheh te Nedim Bajrami disponibilitet taktik, cilësi dhe një lojtar asist. Bajrami mund të ketë një ndikim total në realitetin emilian, duke dhënë gjithcka nga vetja në këtë fazë të dytë të kampionatit italian.

Të fundit

DASH publikon raportin për Shqipërinë/ Qeveria keqpërdori administratën

Mangësitë me pavarësinë dhe integritetin e gjyqësorit; mungesa e mediave të pavarura; dhe korrupsioni i vazhdueshëm në qeverisje, në...

VIDEO/ Monika Kryemadhi “e djeg” me të rinjtë e Partisë së Lirisë

Monika Kryemadhi ka marrë pjesë dje në një aktivitet me të rinjtë e Partisë së Lirisë. Ajo është mjaft popullore në rrjetet sociale dhe së...

170 ditë në protestë/ Kërcënojnë banorët e Bërxullës: Do shkojmë deri në vetëflijim

Në studion e FaxNews ka qenë të ftuar Bihane Basha dhe Dashamir Voci, banorë të Bërxullës,për të diskutuar rreth shqetësimeve që ata kanë në...

Rama jep lajmin e mirë: Nga 20 Prilli pa viza drejt Emirateve të Bashkuara Arabe

Shumë shpejt shqiptarët do të kenë mundësinë të udhëtojnë pa viza në Emiratet e Bashkuara Arabe. Ka qenë kryeministri Edi Rama ai që e ka...

14 Maji/ Alibeaj mbledh grupin parlamentar, zbardhen emrat e deputetëve në takim

Enkelejd Alibeaj ka mbledhur Kryesinë dhe grupin parlamentar këtë të Hënë. Sipas gazetares së Klan News, takimi do të zhvillohet në zyrat e reja të...

Lajme të tjera

Web TV