Myrto Uzuni i pandalshëm me Granadën në LaLiga, kryeson bindshëm listën e golashënuesve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sulmuesi i Shqipërisë, Myrto Uzuni, vazhdon të dhurojë spektakël me Granada-n.

Bomberi kuqezi e gjeti përsëri rrugën e rrjetës në ndeshjen që ekipi i tij e fitoi me rezultat 0:2 në udhëtim te Villarreal B, takim ky i vlefshëm i javës së 26-të në La Liga 2.

Uzuni shënoi një super-gol nga jashtë zone në minutën e 26-të, teksa ky ishte goli i dytë i ekipit të tij në këtë ndeshje.

Kështu, pas dy golave të shënuar në ndeshjen ndaj Andorra-s, 27-vjeçari shkund sërish rrjetën e kundërshtarëve duke fituar gjithnjë e më shumë vëmendje duke e udhëhequr ekipin e tij drejt objektivit – rikthimin në La Liga.

Ky ndaj Villareal B, ishte goli numër 15 sezonal për sulmuesin nga Berati që kryeson bindshëm renditjen e golashënuesve të kampionatit ndërsa është shndërruar në liderin e Granada-s.

Fakt interesant është se goli i sotëm i Uzuni, është i pari që e realizon në udhëtim pasi që 14 golat e mëparshëm, ai i kishte shënuar në shtëpi.

Këtë sezon skuadra e Granadas renditet në vendin e pestë në tabelën e klasifikimit me 44 pikë dhe synon rikthimin në elitën spanjolle.

Të fundit

E rëndë në Korçë/ 38-vjeçari futet në lokal dhe rreh ish-bashkëjetuesen

Një person me inicialet G. Ç ., 38 vjeç, banues në fshatin Dishnicë, Korçë është shpallur në kërkim pasi...

“Në 14 Maj ndryshimi do bëhet fakt i kryer”/ Meta: Bizneset e vogla nuk do paguajnë taksa

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka zhvilluar një takim me bizneset e vogla dhe të mesme. Në një reagim në Facebook, Meta shprehet...

Rrëmbimi dhe vrasja Jan Prengës/ Burg përjetë kopshtarit Festim Bexhdilit

Festim Bexhdili, ish kopshtar i Kompleksit ‘Golden’ do të mbetet në burg përjetë. Gjykata e Posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar...

Mes arrestit të Putinit dhe arrestit të Berishës ka lidhje

Nga Frrok Cupi Cilat janë lidhjet mes tyre? Janë disa, disa minore e disa thuajse njësoj mes të ‘madhit’ e të ‘voglit’. Lidhja kryesore, se Putin...

E rëndë/ Ndërron jetë në moshë të re ylli i TikTok-ut, dyshohet se…

Vdes në moshën 30-vjeçare ylli i TikTok-ut dhe nëna e dy fëmijëve, Jehane Thomas. Thomas vdiq tragjikisht të premten dhe lajmi vjen pak ditë pasi...

Lajme të tjera

Web TV