Revolucion tek United nga Ten Hag, ja gjashtë lojtarët që priten të largohen në verë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Manchester United mund të largojë 6 lojtarë këtë verë pasi trajneri Ten Hag planifikoni një revolucion në skuadër.

Holandezi ka bërë mrekullinë me skuadrën e tij pasi rezultatet pozitive nuk kanë të ndalur. Sipas “Mirror”, trajneri holandez planifikon një eksod masiv në fund të sezonit. Harry Maguire mund të jetë i pari që do të dalë nga dera, pasi ka mbetur nën hijen e Varanes dhe Lisandro Martinezit. Mbrojtësi anglez nuk ka qenë në gjendje të tregojë formën e tij më të mirë për disa kohë.

Mesfushorët McTominay dhe Donny van de Beek do t’i bashkuhen Maguire-it për një largim të mundshëm në merkaton e verës. Për Van de Beek ka qenë një makth aventura në Old Trafford. Raportimet gjithashtu bëjnë me dije se Anthony Martial, gjithashtu do të largohet. Ndërkohë, edhe Erick Bailly me Alex Telles priten të largohen nga “djajtë e kuq”. Të dy lojtarët janë në huazim në klube të tjera, Marseille dhe Sevilla, dhe ka ngjasa që të kenë luajtur ndeshjen e fundit të tyre me Manchesterin, pasi klubi po mendon t’i largojë përfundimisht në fund të sezonit.

Të fundit

Teknologjia dixhitale krijon pamjen e gruas 2200-vjeçare

Pamja e zonjës Xin Zhui, një aristokrate 2200-vjeçare e mumifikuar nga Kina qendrore, është rikrijuar në formë dixhitale, duke...

OBSH publikon shifra alarmante: 10 mijë njerëz vdesin çdo ditë nga sëmundjet e zemrës

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka zbuluar se sëmundjet kardiovaskulare janë përgjegjëse për 40% të vdekjeve në Evropë, që arrijnë në 10,000 vdekje në...

Takimi i Ramës në Athinë/ Mitsotakis: Totalisht privat, s’kishim pse ta ndalonim

Kryeministri grek, Kyriakos Mitsotakis ka dhënë një intervistë për gazetën Macedonia tis Kyriakis” ku mes të tjerash, ka folur edhe për zhvillimet më të...

Pesë terma që kurrë nuk duhet t’i kërkoni në Google

Në disa pjesë të internetit është më mirë të mos hyni dhe sado kurreshtar të jeni, është më mirë të mos dini se çfarë...

OBSH bën thirrje për reduktimin e kripës pas të dhënave të reja tronditëse

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) ka zbuluar se sëmundjet kardiovaskulare janë përgjegjëse për 40% të vdekjeve në Evropë, që arrijnë në 10,000 vdekje në...

Lajme të tjera

Web TV