Vrau të birin me çekiç, lihet në burg 77-vjeçari në Korçë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gjykata në Korçë ka dhënë masën e arrestit me burg për 77-vjeçarin Shefki Bylykbashi i cili vrau me çekiç djalin e tij Hamdi Bylykbashi.

Kokë ulur brenda kafazit të qelqtë, 77-vjeçari, ai kërkoi nga mediat të mos filmohet, ndërsa është dëgjuar të thotë: “Më lini more, njeri jam edhe unë”.

Ngjarja e rëndë u regjistrua të shtunën në fshatin Zvezdë të Korçës. Fillimisht ajo u raportua si aksidentale ndërsa më pas, mjekësia ligjore konfirmoi se 50-vjecari Hamdi Bylykbashi ishte goditur për vdekje me çekiç.

Të fundit

Partizani kampion pa lavdi, Tirana ndihet e vjedhur por hesht

Është mbyllur me shumë polemika Kapionati Shqiptar i elitës së futbollit, ku Partizani u shpall kampion, ndonëse me pikë...

Sot provimi i parë i Maturës Shtetërore, risitë e këtij viti

Sot, 1 qershor, zhvillohet provimi i parë i maturës shtetërore. Rreth 30 mijë maturantë në të gjithë vendin do t’i nënshtrohen sot provimit të parë,...

Historiku/ 1 Qershori, dita kur fëmijët gëzojnë në të gjithë botën

Dita e Fëmijëve shënohet me 1 qershor në mbarë botën. Por cili është historiku prapa kësaj dite? Fëmijët e të gjitha moshave kërkojnë, që...

Tensionet në veri/ Tubime në Mal të Zi në mbështetje të serbëve në Kosovë

Në shenjë mbështetjeje për serbët në Kosovë, disa qindra qytetarë u mblodhën mbrëmjen e së mërkurës para një kishe në Podgoricë të Malit të...

Në gjithë Evropën, e djathta ekstreme po rritet, duket normale por është e frikshme

Austria, Franca, Gjermania, Suedia dhe tani Spanja – muri i zjarrit midis rrjedhës kryesore dhe të djathtës ekstreme po shkatërrohet Nga Owen Jones Normalizimi është procesi...

Lajme të tjera

Web TV