Vasseur: Ferrari është pretendent për titull, nuk kam vendosur ende për pilotin e parë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ferrari i ka synimet e qarta në këtë edicion të ri me “kokëkuqen” që ka si objektiv rikthimin tek titulli kampion. Diçka të tillë e ka konfirmuar dhe shefi i skuderisë Frederic Vasseur. Francezi, në një deklaratë të dhënë se fundmi është optimist se modeli i ri i makinës që do të zbresë në pistë këtë sezon ka potencialin për të garuar për titullin kampion.

“Nuk është e nevojshme që të bëjmë premtime të mëdha. Si fillim do të shohim testet e para. Unë besoj shumë te dy pilotët tanë dhe ne do ti trajtojmë të dy njësoj, e më pas unë do të jem ai i cili do të vendos se cili do të jetë piloti i parë. Të jem i sinqertë kam shumë shpresë tek makina e re dhe besoj se do të jemi në garë për titullin kampion. Kemi sistemuar makinën në shumë drejtime dhe testet që kemi zhvilluar në dimër na kanë dhënë sinjale shumë pozitive”.-tha ai.

Ferrari do të garojë këtë sezon të ri me dy pilotë, Charles LeClerc dhe Carlos Sainz. Sezoni i ri i Formula 1 do të nisë në datën 5 mars ku do të garohet për çmimin e madh të Bahrain-it.

Të fundit

Humbi të dy prindërit njëkohësisht/ Gazetarja mes lotësh: Të paktën ikën të lumtur

Sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon ishte e ftuar gazetarja e njohur e Top Channel, Alma Demiraj. Ajo...

Shkrirja e ASA/ Fuga:Buxhetet t’i fitojë me punë, dhe jo t’i marrë si llokume nga qeveria

Akademiku i njohur Artan Fuga ka reaguar ditën e sotme rreth ‘vulosjes’ së vendimit për shkrirjen e  Akademisë së Albanologjisë. Nëpërmjet një postimi në Facebook,...

10 kryeqytetet europiane me ushqimin më të mirë, Tirana në vend të 4

Kur mendojmë për pushimet të gjithëve na vijnë në mendje perceptime të ndryshme. Disa duan të pushojnë në plazh me një pije në dorë, disa...

Zyrtare/ Lionel Messi largohet nga Paris Saint-Germain pas dy sezonesh

Lionel Messi e mbyll me Paris Saint Germain. Lajmin e ka dhënë trajneri i klubit francez, Christophe Galtier, i cili në konferencën për shtyp...

Sot feston ditëlindjen, e gjeni dot sa vjeç bën Maestro

Sot është një ditë speciale për Armaldo Kllogjerin. I njohur gjerësisht si Maestro, Armaldo feston sot ditëlindjen e 48. I lindur në 1 qeshor 1975,...

Lajme të tjera

Web TV