test

Një vit luftë/ Xhaçka: Ukraina duhet të ketë një të ardhme të qëndrueshme

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Përfaqësues të lartë të vendeve të ndryshme të botës, por edhe nga Shqipëria, kanë dënuar agresionin rus në Ukrainë.

Ministrja e Punëve të Jashtme të Shqipërisë Olta Xhaçka, e pranishme në Këshillin e Sigurimit, dënoi sulmin ushtarak mbi popullin e Ukrainës, ndërsa tha se të gjithë duhet të punojnë për mbrojtjen e paqes.

Ajo tha se Ukraina duhet dhe do të ketë të ardhshme të qëndrueshme e sovrane.

“Ne të gjithë duhet të punojmë për paqen. Ukraina duhet të ketë dhe do të ketë një të ardhme të qëndrueshme, të lirë, të sigurt e sovrane”, tha mes tjerash ministrja e MEPJ-së.

Të fundit

Stresi ka një pyetje me rëndësi për të gjithë fansat e tij, vallë për çfarë bëhet fjalë

Veç para pak ditësh reperi nga Shqipëria Stresi publikoi bashkëpunimin e tij “Nato” me reperin nga Kosova, Buta. Projekti ka...

“Reshje shiu dhe..”/ Moti merr kthesën drastike, SHMU zbulon çfarë pritet të ndodhë

Ditën e mërkurë vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të paqëndrueshme, paralajmëron Shërbimi Meteorologjik Ushtarak. Sipas SHMU, moti parashikohet të jetë...

“PS gati për fitore në 2025″/ Veliaj për opozitën: Kur humbin djegin goma

Drejtuesi Politik i PS për Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj shpreh bindjen se Partia Socialiste do të marrë një tjetër fitore në zgjedhjet e...

“Viktima e radhës mund të jesh ti”/Skandali te Onkologjiku nesër protestë para ministrisë

Skandali tek spitali Onkologjik, ku mjekët kishin krijuar një skemë abuzive të transfermit të pacientëve me kancer drejt klinikave private ka shkaktuar pakënaqësi të madhe...

Beleri mbetet në burg/ Athina kërkesë Shqipërisë: Duhet ta lejoni të marrë pjesë në…

Ministria e Jashme e Greqisë ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Apelit që la në fuqi dënimin me dy vjet burg për kryebashkiakun...

Lajme të tjera

Web TV