Kriza tek Chelsea, Zinedine Zidane në “pole position” për pankinën e Bluve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Chelsea ka disa gati disa alternativa nëse vendos të shkarkojnë trajnerin Graham Potter. Blutë pësuan një tjetër humbje këtë të diel ndaj rivalëve londinezë të Tottenhamit, çka e shton më shumë presionin mbi teknikun aktual.

Chelsea tani ka fituar vetëm një nga 11 ndeshjet e fundit në të gjitha garat. Golat e pjesës së dytë të shënuar nga Oliver Skipp dhe Harry Kane u dhanë një tjetër goditje bluve të Londrës.

Potter është mbështetur fort nga bordi i Chelsea-s, pavarësisht një ecurie të dobët të rezultateve. Por duket se kupa është mbushur dhe ish-trajneri i Brighton nuk ka më alibi për të qëndruar në detyrë.

Chelsea ka shënuar vetëm katër gola në ndeshjet e fundit. Mediet angleze kanë zbuluar pas humbjes së fundit edhe emrat që mund ta zëvendësojnë Potterin.

Bëhet fjalë për Maurizio Pochettinon, ish-trajnerin e Tottenhamin dhe Zinedine Zidane, ikonën e Realit të Madridit.

Të dy janë të lirë: Pochettino ka mbetur pa skuadër që kur u largua nga PSG (parizienët emëruan Galtier), ndërsa Zidane është ende në kërkim të një klubi që pas “divorcit” me Realin e Madridit thuajse dy vjet më herët.

Emra të tjerë, që mund të marrin detyrë e Potterit janë Luis Enrique dhe Thomas Tuchel. Për gjermanin do të bëhej fjalë për një rikthimin, pasi e kishte këtë post para se të emërohej pikërisht Potter.

Të fundit

U mbyt në lumin Mat, gjendet trupi i pajetë i 22-vjeçarit, po peshkonte dhe…

Është gjetur trupi i pajetë i i 22-vjeçarit Valentin Nikolli, i cili u mbyt dje në lumin Mat. Valentin Nikolli...

Partizani kampion pa lavdi, Tirana ndihet e vjedhur por hesht

Është mbyllur me shumë polemika Kapionati Shqiptar i elitës së futbollit, ku Partizani u shpall kampion, ndonëse me pikë të barabarta me Tiranë. Dy...

Sot provimi i parë i Maturës Shtetërore, risitë e këtij viti

Sot, 1 qershor, zhvillohet provimi i parë i maturës shtetërore. Rreth 30 mijë maturantë në të gjithë vendin do t’i nënshtrohen sot provimit të parë,...

Historiku/ 1 Qershori, dita kur fëmijët gëzojnë në të gjithë botën

Dita e Fëmijëve shënohet me 1 qershor në mbarë botën. Por cili është historiku prapa kësaj dite? Fëmijët e të gjitha moshave kërkojnë, që...

Tensionet në veri/ Tubime në Mal të Zi në mbështetje të serbëve në Kosovë

Në shenjë mbështetjeje për serbët në Kosovë, disa qindra qytetarë u mblodhën mbrëmjen e së mërkurës para një kishe në Podgoricë të Malit të...

Lajme të tjera

Web TV